2016-02-20

Wrzesińska Karuzela na finiszu

Już w połowie maja ma zostać otwarte centrum handlowe Karuzela we Wrześni.

Wrzesińska Karuzela na finiszu Fot. JB Development

Obecnie inwestycja znajduje się w ostatniej fazie realizacji. Poszczególne lokale są przekazywane najemcom do prac wykończeniowych.  Budynek o powierzchni około 12 tys. m2 został już wynajęty w 96 proc., a największymi najemcami są: Intermarche, Reserved, Carry, Martes Sport, Rossmann, CCC, Deichmann i Media Expert. Za komercjalizację odpowiada spółka Retail Concept.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z procesu komercjalizacji, udało nam się pozyskać dla projektu najlepsze polskie i zagraniczne marki sklepów, jakie obecnie rozwijają się w kraju. To one zagwarantują sukces centrum – mówi Grzegorz Pękalski z Retail Concept.

Karuzela we Wrześni jest galerią jednopoziomową. Łącznie planowanych jest tu 40 lokali handlowych i usługowych oraz 414 miejsc parkingowych. Nowy obiekt zlokalizowany będzie w rejonie ulic Kolejowej i Miłosławskiej i będzie zintegrowany z dworcem kolejowym. Niedaleko powstaje największa obecnie w Polsce inwestycja zagraniczna – fabryka Volkswagena.

Budowa galerii rozpoczęła się w czerwcu 2015 roku. Centra handlowe Karuzela działają także m.in.  w Wodzisławiu Ślaskim, Biskupcu, Lublińcu. Ich inwestorem jest spółka Boza Inwestycje, specjalizująca się w nieruchomościach komercyjnych.

Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz