2016-02-17

Tłumy w Galardii

Starachowickie centrum handlowe Galardia w ubiegłym roku odwiedziło prawie 1,7 mln osób.

Tłumy w Galardii

Rok 2015 był pierwszym pełnym rokiem funkcjonowania Centrum Galardia w Starachowicach, które zostało otwarte 15 października 2014 r. To najmłodsze centrum handlowe w regionie coraz bardziej zaznacza swoją obecność na handlowej mapie miasta. Trzy ostatnie miesiące 2015 roku Galardia zamknęła 14 proc. wzrostem footfall (ruch w handlu detalicznym – przyp. red.) w stosunku do ostatniego kwartału roku poprzedniego. Pierwszy miesiąc bieżącego roku przyniósł natomiast przyrost rzędu 15 proc.

Prawdziwe rekordy odwiedzalności padały jednak w Galardii w miesiącach wakacyjnych, ogólnie uznawanych za mało sprzyjające centrom handlowym, z sierpniem na czele, a także w grudniu. Dobre wyniki, jakie notuje Galardia to – według zarządcy centrum – efekt między innymi popularności wśród mieszkańców Starachowic organizowanych kampanii marketingowych. Na przykład życzenia, które klienci składali z okazji Walentynek swoim ukochanym na fanpage galerii na Facebooku, były następnie wyświetlane na fasadzie budynku.

Centrum Galardia jest zlokalizowane w odległości 800 metrów od starachowickiego Rynku. W Centrum znajduje się 38 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Tesco oraz pierwszy w regionie multipleks sieci Helios. Od dnia otwarcia Galardia jest zaangażowana w życie miasta i przedsięwzięcia realizowane przez lokalne władze. W 2015 roku centrum zostało uhonorowane tytułem Mecenasa Sportu, wręczanym przez Prezydenta Miasta Starachowic.

Anna Smolińska dziennikarz