2016-02-11

Zamiast Echo - Libero

Spółka Echo Investment postanowiła, że nowa galeria w Katowicach będzie nosiła nazwę Libero.

Zamiast Echo - Libero wizualizacja Galerii Libero

Galeria Libero – tak brzmi oficjalna nazwa obiektu, który powstanie u zbiegu ul. Kościuszki i Kolejowej w Katowicach.

Nowa nazwa jest odzwierciedleniem wartości, na których budujemy wizerunek marki. Centrum handlowe w Katowicach będzie obiektem nowoczesnym i zawsze na czasie, promującym takie wartości jak innowacyjność, radość, przynależność do grupy. Będzie to nowa przestrzeń publiczna pozytywnie wpływająca na otoczenie, zgodna z trendami ekologii i zrównoważonego rozwoju. Miejsce prospołeczne, przeznaczone dla osób dbających o poprawę jakości życia i właściwie rozumiejących pojęcie „life style”. Filarami nowej nazwy są walory naszej inwestycji, wynikające z jej funkcji i oferty, dlatego kładziemy nacisk na komfort, różnorodność, kompleksowość, swobodę. Stąd nazwa Libero, która w języku łacińskim i esperanto oznacza wolny, wolność. Libero to wreszcie bezpośrednie nawiązanie do dzielnicy Ligota, której nazwa oznacza również wolność  – mówi Katarzyna Porębska, menedżer ds. marketingu w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Galeria Libero – według zapewnień przedstawicieli spółki Echo Investment – ma się wyróżniać na tle konkurencji: różnorodną ofertą, komfortem, przyjaznością oraz architekturą.

Zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsi  klienci  oczekują znacznie więcej niż tylko możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb zakupowych. Chcą lepiej zagospodarowanej przestrzeni i lepiej zagospodarowanego czasu. I coraz większe znaczenie ma nie to, co mogą kupić, ale w jakim stylu, otoczeniu czy atmosferze, a także z jakich funkcji dodatkowych mogą skorzystać. Dlatego w naszym projekcie postawiliśmy na ofertę rozrywkową, w tym m.in. na najnowocześniejsze kino, klub fitness, rozbudowaną strefę zabaw dla dzieci. W ten sposób tworzymy w jednym miejscu najlepszą ofertę rozrywkowo-sportową na Górnym Śląsku. Wyróżnikiem będzie także oferta gastronomiczna – restauracje z dostępem do tarasu i liczne kawiarnie rozlokowane na terenie całej galerii – mówi Tomasz Domoń, kierownik zespołu komercjalizacji w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Autorem projektu Galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 54 tys. m i będzie oferował 42 tys. m2 powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na trzech poziomach.

Anna Smolińska dziennikarz