2016-02-10

Bulwar na zdrowie

Sklepy i restauracje nastawione na klientów dbających o zdrowy styl życia, miejsca do uprawiania sportu – tak będzie wyglądał zrewitalizowany Bulwar Staromiejski we Wrocławiu.

Bulwar na zdrowie Fot. i2 Development

Bulwar Staromiejski to 2,5-hektarowy teren w centrum Wrocławia, położony między fosą miejską a Odrą. Miejsce wyróżnia m.in. zabytkowa zabudowa, sięgająca XVI wieku.

– W przyjętej przez nas koncepcji przestrzennego wykorzystania potencjału Bulwaru Staromiejskiego założyliśmy, że celem jest przede wszystkim stworzenie obszaru, sprzyjającego nawiązywaniu kontaktów społecznych – tłumaczy Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development, firmy, która przeprowadza inwestycję. – W naszej ocenie tworzenie miejsc zachęcających do zdrowego stylu życia odpowiada oczekiwaniom mieszkańców.

Deweloper zaplanował na terenie inwestycji przestrzeń przyjazną miejskim dyscyplinom sportu. Na zrewitalizowanym obszarze – promenadzie wzdłuż fosy i rzeki - powstanie marina, ścieżki spacerowe i rolkowe oraz plaża miejska. Amatorzy rybactwa śródlądowego będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk wędkarskich. Dopełnieniem mają być sklepy, restauracje i usługi nastawione na klienta dbającego o aktywny i zdrowy styl życia. Będą się tu mieściły m.in. profesjonalne sklepy z odzieżą i sprzętem sportowym oraz usługi stomatologiczne, medycyny estetycznej, salony urody, spa, a także restauracje i sklepy ze zdrową żywnością.

- Liczymy na to, że stworzymy miejsce spełniające potrzeby mieszkańców, przestrzeń  doskonałą na odpoczynek i rekreację w samym sercu Wrocławia – podsumowuje Marcin Misztal.

Dodatkowym atutem terenu jest znajdujący się na terenie Bulwaru Staromiejskiego park  ze starodrzewem. Deweloper zadbał o to, by cały obszar wyłączono z ruchu drogowego. Inwestycja zlokalizowana jest w samym centrum Wrocławia u zbiegu ulicy Św. Mikołaja i Podwala. Plany zagospodarowania terenu obejmują 14 budynków – w tym 2 o charakterze komercyjnym – o łącznej powierzchni niemal 30 tys. m2, z czego blisko 7 tys. m2 ma zostać oddane najemcom lokali usługowych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz