2016-02-09

Sfikns nie tylko dla dorosłych

Kącik zabaw dla dzieci i sala VIP – takie udogodnienia oferuje gościom nowootwarta restauracja Sphinx w Gnieźnie.

Sfikns nie tylko dla dorosłych Fot. Sphinx

Restauracja jest zlokalizowana na gnieźnieńskim rynku. To kolejny lokal franczyzowy sieci. Najnowszy Sphinx wraz z zapleczem zajmuje powierzchnię około 270 m2. Znajduje się w nim 26 stolików, przy których zasiąść może łącznie ponad 90 gości. Z myślą o najmłodszych w środku przygotowany został kącik zabaw. Ponadto lokal dysponuje też salą VIP, w której z powodzeniem można organizować różnego rodzaju spotkania – zarówno rodzinne, w gronie znajomych, jak i biznesowe. Dodatkowo w okresie letnim planowane jest uruchomienie ponad 150-metrowego ogródka na płycie gnieźnieńskiego rynku. Lokal czynny jest we wszystkie dni tygodnia w godzinach 12.00-21.00.

- Gniezno jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla naszej restauracji. Wracamy do miasta, w którym mamy już swoich sympatyków – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx. - Jako pierwsza stolica Polski Gniezno stanowi interesujący punkt na mapie turystycznej naszego kraju, dlatego też liczymy, że najnowszy Sphinx będzie chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, którzy w miłej atmosferze delektując się naszymi specjałami będą mogli zbierać u nas siły do dalszego poznawania miasta. Tym bardziej, że przy okazji będzie można podziwiać widok na gnieźnieński rynek.

Sfinks Polska zarządza 118 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 103 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Jest trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska