2016-01-30

Na kręgle do galerii

W łódzkiej Sukcesji rozrasta się strefa rozrywki. Właśnie otwarto kręgielnię.

Na kręgle do galerii Fot. Sky Bowling/CHR Sukcesja

Galerie handlowe dbają o to, by przyciągać klientów nie tylko szeroką ofertą handlową, ale też atrakcyjnymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu. Wśród najemców z sektora rozrywki są nie tylko sieci kinowe. W Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja w Łodzi właśnie otwarto kręgielnię, najnowocześniejszą w tym mieście i – jak twierdzą przedstawiciele firmy – w całej Polsce. Na odwiedzających czekają 24 tory o długości 18,5 metra (to przepisowa długość, zgodna z wytycznymi Polskiego Związku Kręglarskiego).

Sky Bowling daje niesamowite możliwości, niespotykane w innych kręgielniach. Nie sposób wymienić wszystkich jego funkcji. Niektóre trudno nawet opisać. Trzeba przyjść i zobaczyć. Dzieci mogą tworzyć własne postacie, można rywalizować pomiędzy torami, próbować zbić tylko jeden, wybrany kręgiel. Coś podobnego widziałem tylko w Stanach Zjednoczonych – przekonuje Piotr Przewłocki, prezes Sky Bowling Łódź.

Powierzchnia kręgielni to 2,7 tys. m2. Sky Bowling w Sukcesji może pochwalić się również oprzyrządowaniem najwyższej klasy Qubica AMF. Oprócz standardowego korzystania, w kręgielni można też np. zorganizować imprezy okolicznościowe. Od 23 stycznia, czyli dnia otwarcia, przez dwa tygodnie łodzianie mogą za darmo testować tory.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. m2 powierzchni użytkowej i 44 tys. m2 powierzchni najmu. Jest  tu ok. 160 lokali: sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi dziewięciosalowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Za zarządzanie odpowiedzialna jest firma CBRE.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz