2016-01-27

Pokój inwestycji

Franczyzodawca Global BD Trading opowiada, jak stworzyć trading room – miejsce, w którym inwestorzy będą zawierać transakcje na rynkach finansowych.

Pokój inwestycji Fot. Global BD Trading

Firma Global BD Trading została założona w 2010 roku przez ekspertów w dziedzinie inwestowania na amerykańskim rynku giełdowym. Pod jej szyldem powstają trading roomy – miejsca, do których przychodzą inwestorzy, by lokować pieniądze w papierach wartościowych. Jak powinno wyglądać takie miejsce, by zapewnić inwestorom komfort dostępu i pracy?

Lokal nie musi być wyeksponowany. Klasyczne pomieszczenie biurowe wystarczy w zupełności – mówi Maciej Biskup, członek zarządu Global BD Trading.  Zalecamy, aby lokal składał się z co najmniej dwóch pomieszczeń: trading roomu, w którym odbywa się handel oraz sali szkoleniowo-konferencyjnej, gdzie w komfortowych warunkach można przeprowadzić szkolenia nowych osób oraz dokonać analiz i tygodniowych odpraw. W związku z tym minimalna powierzchnia użytkowa to 40 m2.

Maciej Biskup przyznaje, że najlepszymi lokalizacjami punktu Global BD Trading są biura znajdujące się blisko ośrodków akademickich, ponieważ znaczna większość osób zainteresowanych tradingiem to studenci i absolwenci studiów.

Na początku działalności franczyzobiorca organizujący trading room powinien przygotować pięć stanowisk. Każde z nich musi być wyposażone w komputer z dwoma lub trzema monitorami. Biuro powinno być też oznakowane niezbędnymi logotypami, a także innymi elementami brandingu, jak np. roll-upy. Materiały promocyjne i reklamowe dostarcza franczyzodawca – mówi Maciej Biskup.

Trading roomy w sieci Global BD Trading otwarte są w godzinach 14:30-22:00 czasu polskiego. Inwestowanie odbywa się na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, a godziny otwarcia w Polsce wynikają z sześciogodzinnego przesunięcia czasu.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system