2016-01-26

Na zakupy z psem

W Polsce przybywa galerii handlowych przyjaznych zwierzętom. Zarządca Silesia City Center wykreślił ze swojego regulaminu zakaz wstępu z czworonogiem.

Na zakupy z psem fot. Silesia Center

Jeszcze do niedawna na teren galerii nie można było wejść z dużym psem. Wyjątkiem były niewielkie czworonogi. Właściciele musieli je jednak nosić na rękach. Swobodnie po pasażu mogły się natomiast poruszać psy pracujące i asystujące osobom niepełnosprawnym.

Teraz wstęp na teren obiektu będą miały wszystkie psy, bez względu na rozmiar czy rasę.

 Wchodząc z psem do Silesii, będziemy musieli zastosować się do tych samych reguł, co podczas spaceru z czworonogiem w mieście. Ze względu na bezpieczeństwo psiaki powinny mieć założony kaganiec, muszą być także prowadzone na smyczy przez osobę dorosłą – mówi Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center.

Jednocześnie powinniśmy mieć także na uwadze dobro psa – podkreśla przedstawicielka centrum. 

Pamiętajmy, że galeria handlowa to miejsce, w którym przebywa sporo ludzi, jest głośno, gra muzyka. Pies spotka się tutaj z wieloma nowymi sytuacjami, dźwiękami, zapachami, reakcjami, zwłaszcza dzieci. Jeśli nasz czworonóg źle znosi takie sytuacje, starajmy się uchronić go przed stresem – dodaje.

 Decyzja, jaką podjęła Silesia dotyczy jednak wyłącznie pasażu centrum oraz przestrzeni wokół obiektu. To, czy wejdziemy z psem do konkretnego sklepu zależeć będzie od najemców.

 

Anna Smolińska dziennikarz