2016-01-11

Oaza dla biznesu

Business Garden Wrocław – czyli dziewięć budynków z biurami do wynajęcia, powstaje w stolicy Dolnego Śląska.

Oaza dla biznesu Fot. Bussines Garden Wrocław

Park biznesowy buduje się przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów oraz bliskiej odległości od centrum Wrocławia. Docelowo projekt składać się będzie z dziewięciu budynków biurowo-usługowych, które wraz z otaczającym ogrodem zostaną zlokalizowane na działce o powierzchni 7 hektarów. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 110 tys. m2.  Na terenie kompleksu, w części ogrodowej, zaplanowano pawilon restauracyjny oraz strefę relaksu.

Na placu budowy właśnie miała miejsce ceremonia zawieszenia wiechy, symbolizująca zakończenie stanu surowego wznoszonych obiektów. Termin oddania pierwszego etapu inwestycji – trzech z dziewięciu planowanych budynków biurowych oraz restauracji – zaplanowano na koniec 2016 roku.

Osiągnięcie pełnej wysokości budynków usadowionych na około 23 tys. m2 garażu podziemnego zajęło nam 12 miesięcy. W związku z zakończeniem konstrukcji obiektów, w najbliższym czasie ciężar robót przesunie się w kierunku prac fasadowych, instalacyjnych i wykończeniowych. Te ostatnie będą wykonywane na około 30 tys. m2 sufitów i tej samej ilości podłóg – komentuje Remigiusz Jarmołkiewicz, project manager z firmy Vastint Poland, dewelopera projektu.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz