2015-12-28

Kalinka rośnie w centrum miasta

W Kaliszu budują nowy park handlowy.

Kalinka rośnie w centrum miasta wizualizacja Parku Handlowego Kalinka w Kaliszu

Park Handlowy Kalinka powstaje w centrum miasta u zbiegu ulic Serbinowskiej, Młynarskiej i alei Wojska Polskiego, w otoczeniu dużych osiedli mieszkaniowych. Kompleks składa się z czterech pawilonów o łącznej powierzchni ok. 7,9 tys. m2. Obiekt jest łatwo dostępny dla mieszkańców dzięki licznym połączeniom komunikacji miejskiej. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking naziemny z 147 miejscami oraz parking podziemny z 50 miejscami postojowymi. Otwarcie Parku Handlowego Kalinka zaplanowano na I połowę 2017 roku.

Znani są już pierwsi wielkopowierzchniowi najemcy obiektu: market budowlany Bricomarché o powierzchni 2,7 tys. m2 i supermarket Piotr i Paweł o powierzchni 1,3 tys. m2. Komercjalizacją powierzchni zajmuje się agencja doradcza Savills Polska.

Inwestycja przewiduje również powierzchnię dla elektromarketu, drogerii, apteki czy sklepu zoologicznego. Zamiarem inwestora jest stworzenie miejsca dla klientów, którzy chcą dokonać szybkich i komfortowych zakupów codziennych – mówi Jarosław Tutaj, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych w Savills.

Anna Smolińska dziennikarz