2015-12-15

Biuro na rozwód

Gdzie Polacy rozwodzą się najczęściej? Na południu kraju. To idealne rejony na założenie oddziału firmy „Kobieta i Rozwód”.

Biuro na rozwód Fot. Kobieta i Rozwód

Biura z szyldem „Kobieta i Rozwód” najlepiej otwierać w pobliżu sądu. I najlepiej w dużych miastach, w których są Sądy Okręgowe, bo to one orzekają w sprawach rozwodowych.

Liczna rozwodów w Polsce różnie rozkłada się w poszczególnych regionach kraju. Wbrew pozorom stolica nie jest na pierwszym miejscu – mówi Krystyna Rek, właścicielka firmy Kobieta i Rozwód. – Najczęściej rozwodzą się mieszkańcy południa kraju: Katowic, Krakowa, Częstochowy. Nawet w województwach zachodnich rozwodów jest więcej niż w Warszawie. A miano stolicy rozwodów należy do Wałbrzycha. Tu na 500 ślubów przypadło 300 rozstań.

Idealny lokal powinien mieć dwa pomieszczenia, w tym jedno przeznaczone do indywidualnych spotkań z klientkami, zapewniające warunki do spokojnej rozmowy. Może też być to jednopokojowe biuro z przeznaczeniem na takie spotkania oraz z dostępem do sali konferencyjnej. Wyposażenie oddziału w meble i sprzęt biurowy to koszt około 5 tys. zł.

Okolice sądu to zdecydowanie najlepsza lokalizacja, bo właśnie tędy przechodzą nasze potencjalne klientki. Ważne jest więc, by biuro było widoczne, dobrze oznakowane poprzez baner czy kaseton zewnętrzny – radzi Krystyna Rek. – Choć oczywiście nie zawsze wymagana jest lokalizacja w sąsiedztwie sądu. Nasza warszawska siedziba jest przy ul. Grzybowskiej, czyli nie spełnia tego warunku. Za to znajduje się w miejscu ogólnodostępnym, mocno uczęszczanym.

Franczyzodawca podzielił Polskę na 23 regiony. W każdym z nich franczyzobiorca uzyska wyłączność.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz