2015-12-09

Nadajniki w Jankach

Podwarszawskie centrum handlowe Janki wdrożyło system beaconów, czyli specjalnych nadajników, za pomocą których można komunikować się ze smartfonami klientów.

Nadajniki w Jankach fot. Fotolia

Zasada działania beaconów jest  prosta. Klient, który znajduje się w pobliżu jednego z 30 sensorów Q-Beacon zlokalizowanych na terenie Centrum Janki oraz posiada telefon z systemem Android (wersja powyżej 4.3) z zainstalowaną aplikacją Qpony oraz włączonym bluetooth jest rozpoznawany przez beacona i może otrzymywać spersonalizowane informacje na swojego smartfona. Otrzymywana wiadomość może być tekstem, zdjęciem, wskazówką nawigacyjną lub kuponem rabatowym.

Centrum Janki to jedno z pierwszych centrów handlowych na Mazowszu, które zdecydowało się na wprowadzenie technologii Q-beacon, której celem jest wsparcie sprzedaży. Jestem przekonana, że wdrożone rozwiązanie przypadnie do gustu naszym klientom, którzy oczekują ciekawych i szybkich informacji o trwających promocjach – mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.

Główni operatorzy Centrum Janki to Leroy Merlin, Saturn oraz hipermarket Auchan. Ofertę handlową centrum uzupełnia 76 butików i sklepów średnio powierzchniowych, w tym takie marki jak: City Sport, Cubus, H&M, KappAhl, Kazar, Reserved czy Sephora. Na terenie obiektu działa też kino Cinema CIty oraz 11 restauracjo

Całkowita powierzchnia użytkowa Centrum Janki to ponad 83 tys. m2.

Anna Smolińska dziennikarz