2014-01-23

Przydrożny handel

W Radomiu powstaje nowy park handlowy. Otwarcie zaplanowano na II kwartał 2015 roku.

Przydrożny handel Fot. Retail Park Radom

Stacja paliw, sklepy odzieżowe, sklep ze sprzętem RTV-AGD, bank, restauracja szybkiej obsługi, drogeria, apteka, supermarket, a do tego parking naziemny na 210 samochodów – tak będzie wyglądała oferta nowego parku handlowego Retail Park Radom, który powstaje na przecięciu drogi krajowej nr 9 (prowadzącej na Słowację) oraz drogi krajowej nr 12 (Niemcy – Ukraina). Wjazd na teren parku będzie możliwy bezpośrednio z dwóch dróg krajowych.


- Jest to jedyna lokalizacja handlowa w tej części miasta, która będzie obsługiwała zarówno mieszkańców Radomia, jak i osoby podróżujące trasami wschód-zachód oraz północ-południe – podkreśla Bartłomiej Zagrodnik z firmy Walter Herz, która zajmuje się komercjalizacją Retail Parku Radom. – Zanim rozpoczęliśmy komercjalizację, została już podpisana umowa z największą siecią stacji paliw w Polsce – dodaje.


Park handlowy będzie miał zabudowę parterową, a jego powierzchnia handlowa wyniesie ok. 4,5 tys. m2. Plany przewidują, iż obiekt dostarczy powierzchnię dla 9 najemców z różnych branż, przy czym największy ma być operator spożywczy, który zajmie powierzchnię ok. 2 tys. m2.


Jak dodają przedstawiciele Walter Herz, nowoczesne powierzchnie handlowe zajmują w Radomiu łącznie 150 tys. m2, a to oznacza, że na 1 tys. mieszkańców przypada aż 600 m2 powierzchni handlowej. Przy tak dużej konkurencji na sukces mogą liczyć projekty o dobrze przemyślanej lokalizacji oraz zapewniające odpowiedni dobór punktów handlowo-usługowych. (awh)