2015-11-13

Arkady wpuściły klientów

Dziś w Bydgoszczy zostało otwarte nowe centrum handlowe Zielone Arkady. Galeria wystartowała z kompletem najemców.

Arkady wpuściły klientów Fot. Zielone Arkady

Na ponad 50 tys. m2 powierzchni handlowej znajduje się 200 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Przygotowano też parking na 1200 samochodów. To największe centrum handlowe w regionie kujawsko-pomorskim.

Wśród sklepów odzieżowych znajdują się takie marki jak Carry, Benetton, Tally Weijl, Okaidi, Quiosque, Zara czy Bershka. Branżę obuwniczą i galanterii skórzanej reprezentują m.in. Wojas, Ryłko, Ecco, Badura. Są tu też salony jubilerskie, drogerie, apteki, sklepy z elektroniką, księgarnie, biura podróży, przedstawicielstwa banków i wiele innych punktów. Ciekawostką jest fakt, że w galerii swój punkt obsługi petentów otworzył też bydgoski ratusz.

Będzie w nim można załatwić nie tylko sprawy meldunkowe, ale także np. zarejestrować auto. Decyzja o otwarciu takiego punktu w centrum handlowym świadczy o niezwykłej otwartości i chęci ułatwienia życia mieszkańcom. Urzędowi miasta zależy, by mieszkańcom było wygodnie załatwiać sprawy, które są dla nich ważne, ale jednocześnie czasochłonne. Teraz będą mogli to zrobić przy okazji wizyty w centrum handlowym – mówi Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację galerii handlowej Zielone Arkady.

W strefie food court znajdą się m.in. Sphinx, Subway, McDonald's, KFC, Pizza Hut. W obiekcie przygotowano także strefy zabaw dla dzieci.

Zielone Arkady powstały blisko centrum Bydgoszczy. We współpracy z Urzędem Miasta zmodernizowano i przebudowano część ulic dojazdowych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz