2015-10-13

Sphinx stawia na lokalizacje z klasą

Warszawski Wilanów, stargardzka starówka – między innymi tutaj otwierał swoje restauracje Sphinx.

Sphinx stawia na lokalizacje z klasą Restauracja Sphinx

Nowy, siedemnasty już warszawski Sphinx mieści się nieopodal Parku Wilanowskiego, przy ul. St. Kostki Potockiego. Do dyspozycji klientów przeznaczonych jest 41 stolików oraz 104 miejsca, w tym część na wygodnych kanapach. Lokal jest piętrowy, dzięki czemu na górze zostały wydzielone sale, w których można organizować spotkania biznesowe lub kameralne imprezy rodzinne. Nowy Sphinx zajmuje powierzchnię 250 m2 i dysponuje przestrzenią przeznaczoną na ogródek. Lokal posiada również wydzieloną strefę zabaw dla najmłodszych. Restauracja otwarta jest codziennie w godzinach od 10:00 do 23:00.

Z kolei nowa restauracja Sphinx w Stargardzie Szczecińskim zlokalizowana jest w centrum Starego Miasta w galerii handlowej Starówka. Zajmuje ponad 220 m2. powierzchni, gdzie na gości czeka 26 stolików i 98 miejsc. Część z nich stanowią wygodne kanapy. Tutaj z myślą o najmłodszych klientach w lokalu zaplanowano również kącik zabaw dla dzieci. Restauracja znajduje się na parterze galerii i czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00 – 21.00.

Na początku jesieni marka łódzkiej spółki po raz kolejny zawitała też do Krakowa. Krakowski lokal Sphinx mieści się w centrum handlowym Bonarka City Center tuż przy wejściu głównym. Zajmuje dwa poziomy i ma powierzchnię około 450 m2. Do dyspozycji klientów jest przeznaczonych ponad 40 stolików i 160 miejsc siedzących, w tym również na wygodnych kanapach. Dzieci mają do dyspozycji przestronną strefę zabaw umilającą im pobyt w restauracji. W restauracji jest sposobność zorganizowania zarówno kameralnych, jak i większych spotkań okolicznościowych czy biznesowych – odbywają się one na oddzielonej antresoli. Wśród elementów aranżacji restauracji znalazł się też żyrandol skomponowany z tykw zawieszony w centralnej części lokalu. Nowy Sphinx czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 do 22:00. Dodatkowo w planach na przyszły rok jest uruchomienie również przy nim ogródka letniego o powierzchni około 150 m2.

Nowa restauracja w Krakowie jest drugim lokalem Sphinx otwieranym w tym roku przez nas w tym mieście, ale jednocześnie największym, jaki do tej pory uruchomiliśmy w stolicy Małopolski - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 113 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 98 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system