2015-10-09

Nowa galeria w Katowicach

W miejscu dawnej hali targowej, w centrum miasta, katowiczanie mają nowy Dom Handlowy Supersam.

Nowa galeria w Katowicach Fot. Supersam Joanna Nowicka

Obiekt w porównaniu z innymi, miejskimi galeriami nie jest duży. Ma 23 tys. m2. Na trzech kondygnacjach Supersamu, od -1 do +2, są zlokalizowane sklepy, kawiarnie i bistra, punkty usługowe oraz supermarket Aldi. W sumie jest ich 76, wśród nich takie marki, jak Empik, Pepco, Aldi, New Look, Monnari, Atlantic,  Grey Wolf, TextilMarket, KIK, Top Secret, Esotiq,  Greenpoint. Jest też klub fitness.

Mam nadzieję, że nowy Supersam stanie się co najmniej tak popularny wśród mieszkańców Katowic, jak był kiedyś, za czasów istnienia w tym miejscu hali targowej. Chcemy przywrócić handlową tradycję tego miejsca. Otwieramy obiekt w pełni wynajęty, co jest prawdziwą rzadkością wśród nowych centrów handlowych. Wierzę, że skoro udało nam się zdobyć zaufanie najemców, podobnie będzie z klientami – komentuje Grażyna Morawiec-Jóźwicka, dyrektor Supersamu.

W Supersamie, prócz punktów handlowo-usługowych znajdzie się również 5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostaną przeznaczone na parking liczący około 400 miejsc.
Centrum zostało oficjalnie otwarte 8 października.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz