2015-10-02

Kolejna galeria handlowa w stolicy

Na warszawskiej Białołęce budowana jest Galeria Północna. Obiekt ma być oddany do użytku w drugim kwartale 2017 roku.

Kolejna galeria handlowa w stolicy fot. Galeria Północna

Jesteśmy przekonani, że inwestycja przyczyni się do rozwoju warszawskiego rynku handlowego i spełni oczekiwania mieszkańców Białołęki oraz okolicznych dzielnic. Galeria Północna to pierwsza nowoczesna galeria handlowa oraz centrum rozrywki zlokalizowane w północno-wschodniej Warszawie. Wielu klientów nie będzie już musiało przejeżdżać dużych dystansów do sklepów, które odpowiadają ich aspiracjom, gdyż znajdą je w swoim sąsiedztwie – mówi Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

Władze Warszawy i dzielnicy Białołęka popierają budowę Galerii Północnej.

Nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne architektonicznie centrum handlowe było długo oczekiwane przez mieszkańców naszej dzielnicy. Trzymamy kciuki, żeby zgodnie z planem za dwa lata w sercu Białołęki było już można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z oferty kilkunastosalowego kina i odpocząć w wyjątkowym otoczeniu na zielonym dachu-ogrodzie. Oprócz tego, co równie istotne, galeria stworzy miejsca pracy dla naszych mieszkańców – mówi Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki.

Pierwszymi najemcami powierzchni w Galerii Północnej są:  sieć kinowa Cinema City, LPP Group, Carrefour i H&M. Zaprojektowany przez pracownie APA Wojciechowski oraz Tzur Architects obiekt udostępni najemcom ok. 64 tys. m2 powierzchni. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw.

Anna Smolińska dziennikarz