2015-08-13

Galeria Bocheńska wreszcie wystartowała

Otwarcie Galerii Bocheńskiej zlokalizowanej w centrum Bochni zapowiadano już na wiosnę 2014 roku. Prace wykończeniowe i poszukiwanie najemców wydłużyły termin oddania obiektu do użytkowania o ponad rok.

Galeria Bocheńska wreszcie wystartowała fot. Galeria Bocheńska

Galeria Bocheńska, w której klienci mogą robić zakupy od 14 sierpnia, mieści się w centrum Bochni przy Placu Świętej Kingi 1, na miejscu dawnej kamienicy zniszczonej przez pożar. 

Przesunięcie otwarcia o ponad rok spowodowane było trwającymi negocjacjami z wieloma markami. Chcieliśmy pozyskać najbardziej wartościowych partnerów – czyli modowe marki. Partnerzy też musieli być przekonani, że ich kolekcje trafią do właściwego miejsca. A że mamy odzież niemal z całego świata – Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Portugalia – to rozmowy i wymiana argumentów musiały trwać długo. Udało nam się zrealizować zamierzony cel, w naszej galerii jest wiele marek, których nigdy wcześniej w Bochni nie było – mówi Marcin Dudzic, dyrektor Galerii Bocheńskiej.

Pierwotnie centrum handlowe miało nazywać się „Bocheńska Galeria Solna” w nawiązaniu do zabytkowej kopalni soli znajdującej się kilkadziesiąt metrów dalej.

„Galeria Solna” była nazwą początkową i roboczą. W trakcie prac dotyczących wizerunku galerii, postanowiliśmy zmienić nazwę na obowiązującą dziś „Galerię Bocheńską”. Przede wszystkim dlatego, że chcemy być ważnym punktem na mapie naszego miasta, gminy i całego powiatu. Chcemy wrosnąć w lokalną tkankę społeczną i być miejscem lubianym przez mieszkańców. Już teraz z wielkim szacunkiem odnosimy się do tutejszego dziedzictwa: widać to choćby w niezwykle starannie odnowionej kamienicy, którą z ruiny niejako przywracamy miastu. Mamy na kamienicy tablicę informującą, że w tym miejscu debiutowała w sztuce teatralnej Helena Modrzejewska – wyjaśnia Marcin Dudzic.

Galeria Bocheńska ma 4 tys. m2 powierzchni i cztery kondygnacje. Flagowym jej sklepem są delikatesy Alma Smart. Nie brakuje też marek odzieżowych, m.in. Pepe Jeans, iFashion, Levis, Nike, Adidas, Puma, Marylin. Są też: salon fryzjerski, sala zabaw dla dzieci, restauracja, sklep jubilerski Yes, cukiernia, drogeria, apteka oraz sklep z zabawkami marki Toy Planet.

W Bochni, mieście zamieszkałym przez 30 tys. mieszkańców, działa też Galeria Rondo, w której jest prawie 70 sklepów i punktów usługowych.

 


Anna Smolińska dziennikarz