2015-08-07

Natura w nowej odsłonie

Organique zmienia wystrój swoich sklepów. Naturalne kosmetyki są teraz sprzedawane w odnowionych, jasnych wnętrzach.

Natura w nowej odsłonie Fot. Organique

Sieć liczy w tej chwili 56 sklepów, z czego zdecydowana większość działa we franczyzie. Firma zdecydowała, że pora odświeżyć wizerunek. Wszystkie placówki zyskują nowy wygląd. W tej chwili zmiany wprowadzono już w około połowie z nich.

- Nasza franczyza działa od 2006 roku. Chcemy więc trochę unowocześnić nasze wnętrza – tłumaczy Magdalena Wieczorek, menadżer sieci franczyzowej. - Sądzę, że w ciągu najbliższego roku zakończymy proces zmian. Oczywiście nowo otwierane sklepy przygotowywane są już w nowej aranżacji.

Do tej pory kosmetyki Organique były wystawiane na tradycyjnych meblach, zrobionych z surowego drewna. Nowe regały są zrobione z drewna fornirowanego, mają nowocześniejszą formę, są jaśniejsze. Do tego w sklepach zmienia się forma ekspozycji oferty. Kosmetyki zostały podzielone na dziewięć kategorii, które w sposób przejrzysty rozkładane są na regałach.

- To ułatwia klientom orientację, pozwala im szybciej zidentyfikować poszukiwany produkt – uzasadnia Magdalena Wieczorek.

Aby otworzyć sklep z naturalnymi kosmetykami w sieci Organique trzeba dysponować kwotą minimum 50 tys. zł i lokalem o powierzchni 15 – 30 m2. Może to być także wyspa handlowa, wielkości 10 m2. Licencjodawca preferuje lokalizacje w galeriach handlowych, choć nie wyklucza też możliwości otwierania sklepów w centrach miast, przy uczęszczanych ulicach.

- Zdarza się, że to my wchodzimy w negocjacje z zarządcami lokali i oferujemy franczyzobiorcom gotowe lokalizacje. Choć częściej to nasi partnerzy przychodzą z propozycją miejsca na sklep, którą my analizujemy i oceniamy – mówi Magdalena Wieczorek.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz