2015-07-28

Casual dining w trzech odsłonach

Na rynku starego miasta, w galerii handlowej i przy molo - w takich lokalizacjach Sphinx otwierał ostatnio swoje restauracje.

Casual dining w trzech odsłonach Sphinx

Sphinx wszedł w okres wakacyjny z trzema nowymi lokalami. Każdy z nich działa w innej lokalizacji i został zaaranżowany w innym stylu.

Restauracja Sphinx w lubelskiej galerii Tarasy Zamkowe jest dwupoziomowa. Przygotowano w niej 34 stoliki, przy których znajduje się łącznie 96 miejsc dla klientów. Restauracja oferuje również ogródek letni o powierzchni ponad 90 m2, usytuowany na tarasie na dachu centrum, skąd rozpościera się widok na lubelską starówkę. W planach jest też uruchomienie kącika dla najmłodszych gości. Lokal będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-21.00, zaś w niedziele od 9.00 do 20.00.

Punkt w Krakowie uruchomiony został przy Rynku Głównym Starego Miasta. Dla gości przewidziano 200 miejsc, przy czym ponad 70 zapewnia sala konsumpcyjna o powierzchni blisko 130 m2. Oprócz tego do dyspozycji klientów jest też ogródek restauracyjny zajmujący niemal 140 m2 z prawie 130 miejscami. Lokal w Krakowie czynny jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-23.00.

Sphinx w Jastarni stanowi nowość, jeśli chodzi o dotychczasowe standardy lokalizacyjne sieci. Jest to bowiem placówka sezonowa, która będzie czynna każdego roku od maja do września. Punkt mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie molo przy ul. Nad Zatoką 2. Lokal o powierzchni około 420 m2 dysponuje łącznie 270 miejscami, z czego 110 znajduje się wewnątrz restauracji. Goście mogą również skorzystać z ogródka i tarasu z widokiem na zatokę o powierzchni około 240 m2, gdzie przygotowano 40 stolików i 160 miejsc. Ponadto w ogródku, działa pełen atrakcji plac zabaw dla dzieci.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski