2015-06-30

Posnania kompletuje najemców

Na ponad rok przed planowanym otwarciem, centrum handlowe Posnania ma tylko 20 proc. lokali do wynajęcia.

Posnania kompletuje najemców fot. Centrum Handlowe Posnania

Na dziewięciohektarowej działce w poznańskiej dzielnicy Rataje powstaje obiekt liczący blisko 100 tys. m2 powierzchni handlowej. Ma pomieścić 220 butików, 40 wielko- i średniopowierzchniowych  sklepów oraz 40 kawiarni i restauracji.

Kilka lat temu poznaniacy protestowali przeciwko tej inwestycji, m.in. z powodu jej lokalizacji tuż obok centrum miasta. Jednak prace ruszyły i, zgodnie z planem, w trzecim kwartale przyszłego roku Posnania ma zostać otwarta.

Do tej chwili podpisaliśmy umowy na wynajem 80 proc. powierzchni handlowej – informuje Filip Gruszczyński z biura prasowego centrum. – Zważywszy na to, że do otwarcia pozostał jeszcze ponad rok, to naprawdę wysoki poziom komercjalizacji.

Wśród najemców są m.in. Carrefour i Leroy Merlin, które zajmą łącznie ponad 22 tys. m2 powierzchni. W galerii będą też m.in. salony z ubraniami Benettona, Zary, Stradivariusa, H&M, Bershki, marek grupy LPP (Reserved, Mofito, Cropp, House, Sinsay).

W obiekcie będzie także strefa rekreacyjna, a w niej kino, fitness klub i basen. Przewidziano też przygotowanie miejsc, w których możliwa będzie organizacja koncertów i imprez kulturalnych. Około 10 proc. powierzchni zajmą kawiarnie i restauracje. Strefę food court zaplanowano na 700 miejsc.

Część punktów gastronomicznych znajdzie się poza tą ścisłą strefą, z uwagi na wygodę klientów. Obiekt jest bardzo duży i chcemy, aby klienci w różnych jego częściach mogli mieć dostęp do oferty gastronomicznej – dodaje Filip Gruszczyński.

W budowie jest parking na 3300 miejsc. W podziemiach centrum ma być także monitorowany parking rowerowy, oprócz tego dla cyklistów przygotowane zostaną stojaki na zewnątrz oraz specjalna szatnia. W ramach przebudowy infrastruktury drogowej w okolicy Posnanii, inwestor wybuduje 6 km ścieżek rowerowych.
Budowa centrum ma kosztować blisko 300 mln euro.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz