2015-06-24

Trening przy okazji

Podobno ćwiczenie na platformie wibracyjnej jest bezwysiłkowe i trwa tylko 30 minut. Dlatego kluby fitness Vibrostation najlepiej otwierać w okolicach biurowców lub w centrach handlowych, żeby klient przyszedł na trening w dogodnym dla siebie momencie, np. przed pracą czy po zakupach.

Trening przy okazji Klub fitness Vibrostation

Polacy coraz bardziej dbają o kondycję fizyczną. Biegamy, chodzimy na siłownię lub ćwiczymy w domu. Nadal jednak pozostaje duża grupa osób, które chciałyby poprawić swój wygląd, schudnąć, ale brakuje im czasu lub motywacji do uprawiania sportu. To właśnie do nich swoją ofertę kieruje klub fitness Vibrostation.

U nas klienci ćwiczą na platformach wibracyjnych. Wystarczy 30 minut by bez żadnego wysiłku wykonać pełny trening. Nie trzeba nawet przebierać się w strój sportowy – mówi Katarzyna Gliwka, prezes zarządu Vibrostation. – Maszyna wprowadza ciało w drgania w różnych częstotliwościach. Drgania te powodują mimowolne skurcze mieści, przez co trening jest bardzo efektywny. W ciągu 10 minut spala się ok. 350 kcal, co odpowiada godzinie konwencjonalnego treningu – dodaje.     

Lokal, w którym będzie mieścić się klub fitness Vibrostation powinien być  zlokalizowana przy ciągu komunikacyjnym, najlepiej w pobliżu biurowców lub w centrum handlowym i posiadać witrynę. Optymalna powierzchnia klubu to 30-50 m2. Istotna jest też jakość podłogi – powierzchnia powinna być równa, aby maszyny odpowiednio się ustabilizowały i nie hałasowały w trakcie pracy. Lokal powinien znajdować się na parterze. Lokalizacja na piętrze wchodzi w grę, pod warunkiem, że w budynku jest winda. W lokalu powinno być też małe zaplecze z dojściem do wody (konieczność wstawienia pralko-suszarki) oraz toaleta.    

Osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą marki powinna posiadać co najmniej 180 tys. zł na inwestycję. Więcej o ofercie franczyzowej klubu fitness Vibrostation przeczytasz w artykule pt.: Biznes dla młodych na portalu Franchising.pl.

Anna Smolińska dziennikarz