2015-06-25

Sklep do wzięcia

Galeria handlowa i główna ulica miasta to najlepsze miejsce na salon czy stoisko z usługami telefonii komórkowej. Jamatel proponuje partnerom do przejęcia gotowe sklepy w sprawdzonych lokalizacjach.

Sklep do wzięcia Fot. Jamatel

Rynek salonów, oferujących usługi telefonii komórkowej jest już mocno nasycony i trudno o dobrą nową lokalizację.

W związku z tym nie mamy konkretnych planów, co do otwarć kolejnych salonów w tym roku – przyznaje Mariusz Skrzypczyk, właściciel firmy Jamatel. – Na pewno będziemy jednak obserwować projekty nowo powstających centrów handlowych. Z naszego punktu widzenia galerie oraz główne ulice handlowe to najbardziej atrakcyjne lokalizacje. Zapewniają ciągły przepływ nowych klientów. Natomiast placówki na terenie osiedli czy biurowców mają dostęp do ograniczonej grupy osób, co powoduje, że po dosyć krótkim czasie muszą walczyć o usługobiorców poprzez dodatkowe działania marketingowe.


W salonie lub na wyspie

Dla tych, którzy nie chcą inwestować w salon od podstaw, Jamatel ma propozycję przejęcia gotowych, działających już placówek własnych. To w pełni wyposażone sklepy, dostosowane do wymogów operatora, z przeszkolonym personelem. Wszystkie znajdują się w centrach handlowych. Zlokalizowane są w Krakowie, Dobczycach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinku, Luboniu, Skierniewicach. Koszty przejęcia salonów są bardzo różne, zależą m.in. od ich wielkości i mogą wahać się w granicach 20-100 tys. zł.
Jeśli jednak chcielibyśmy otworzyć własny nowy salon, trzeba być gotowym na wydatki od 50 do 120 tys. zł.

Zależy to oczywiście od lokalizacji, zakresu ewentualnego remontu i dostosowania do naszych standardów wizualizacyjnych – tłumaczy Mariusz Skrzypczyk. – Należy także wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty, jak na przykład kaucja zabezpieczająca, w przypadku lokalizacji punktu w centrum handlowym.

Minimalna wielkość salonu to 25 m2. Powinien mieć samodzielne wejście lub – w galerii handlowej – mieścić się w wydzielonym boksie. Okres zwrotu z inwestycji w przypadku salonu to co najmniej rok.
Mniejszy będzie koszt otwarcia wyspy handlowej. Jamatel ma ich w tej chwili cztery. Najmniejsza ma powierzchnię ok. 12 m2, największa 19 m2. Małą wyspę można kupić od franczyzodawcy za około 10 tys. zł. Do tego trzeba jednak doliczyć jeszcze zatowarowanie, na kwotę blisko 50 tys. zł.

Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz