2015-06-10

Galeria w prezencie przedświątecznym

Pod koniec roku zostanie otwarte Centrum Handlowe Vivo! Stalowa Wola. W tej chwili trwają jeszcze ostatnie negocjacje z najemcami.

Galeria w prezencie przedświątecznym Fot. Immofinanz Group

Nowa galeria handlowa powstaje w dzielnicy Poręby, w pobliżu drogi krajowej nr 77.  W promieniu około 45 minut jazdy samochodem mieszka 400 tys. osób, na których siłę nabywczą liczą inwestorzy obiektu. Na temat stopnia komercjalizacji nie chcą na razie informować, ale wiadomo, że negocjacje z potencjalnymi najemcami wciąż trwają.

Wiele umów udało się już jednak sfinalizować. Część przeznaczoną dla supermarketu zajmie Intermarché, wynajmując prawie 2,5 tys. m2 powierzchni. Sprzęt agd i elektronikę użytkową zaproponuje Media Expert. Ofertę wyposażenia wnętrz będzie można znaleźć w salonie Home&You.
Na liście najemców są również znane marki modowe. Amatorzy ubrań H&M będą mogli korzystać ze sklepu o powierzchni prawie 1,8 tys. m2. W nowobudowanym centrum znajdą się także salony wszystkich pięciu marek odzieżowych, należących do grupy LPP: Reserved, Mohito, House, Cropp, Sinsay. W sumie zajmą 2,8 tys. m2 powierzchni. Odzież sportową będzie natomiast można kupić w sklepie Martes Sport. Lokale w nowym centrum handlowym wynajęły też biura podróży: Itaka oraz My Travel.

Galeria będzie miała blisko 32 tys. m2. powierzchni najmu, czyli łącznie ponad 80 sklepów. Na zewnątrz znajdą się miejsca parkingowe dla tysiąca samochodów. Wszystko ma być gotowe w czwartym kwartale tego roku.
Pod szyldem Vivo działa już centrum handlowe w Pile, otwarte jesienią ubiegłego roku. Pomysłodawcą i głównym inwestorem obiektów jest austriacki deweloper Immofinanz Group. Galerie z założenia mają powstawać w średniej wielkości miastach, w rejonie w których mieszka od 40 do 100 tys. osób. Oferta centrów handlowych Vivo najczęściej jest skoncentrowana na produktach i usługach z zakresu mody i rozrywki. Są to obiekty jednokondygnacyjne i mają co najmniej 15 tys. m2 powierzchni pod wynajem. Kolejne podobne centrum handlowe ma powstać za dwa lata w Krośnie.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz