2013-11-28

Galeria Piła ma już wykonawcę

Rusza budowa nowego centrum handlowego Rank Progress. Inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Galeria Piła ma już wykonawcę Fot. Galeria Handlowa Piła

Inwestorem Galerii Handlowej Piła jest firma deweloperska Rank Progress. Budowa nowego centrum handlowego została powierzona firmie Erbud. Decyzję podjęto 13 września, a już trzy dni później w ziemię wbito łopatę. Zgodnie z umową, generalny wykonawca musi zrealizować całość prac budowlanych, również budowę wewnętrznego układu drogowego i parkingu.

Nowa galeria zlokalizowana jest w centrum Piły, w sąsiedztwie dworca PKP Piła Główna. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 34,5 tys. m2, zaś do wynajęcia przeznaczono 23,8 tys. m2. Dla najemców przygotowanych będzie około 50 lokali, wśród których znajdzie się supermarket spożywczy, centrum fitness i market budowlany oraz popularne butiki odzieżowe. Obecnie finalizowany jest proces komercjalizacji centrum handlowego. Otwarcie obiektu jest zaplanowane na III kwartał 2014 roku.


– Galeria Handlowa w Pile to druga inwestycja, z którą startujemy w tym roku. Obiekt będzie atrakcyjny pod względem wizualnym, jest również bardzo dobrze zlokalizowany: przy zbiegu głównych ulic miasta i blisko dworca PKP – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA.

Galeria w Pile jest już skomercjalizowana w ponad 90 proc. Powierzchnia lokali, które czekają na najemców waha się od 10 do 80 m2. (mak)