2015-05-29

Głogów będzie miał galerię

Już za rok klienci będą mogli zrobić zakupy w Galerii Glogovia. W częściowo dwupoziomowym centrum handlowym znajdą się sklepy, kino, klub fitness oraz strefa gastronomiczna.

Głogów będzie miał galerię Fot. Saller Group

Galeria Glogovia powstaje w sąsiedztwie osiedla Kopernik. Kompleks będzie miał ponad 27 tys. m2 powierzchni. Na parterze znajdzie się około 65 sklepów i punktów usługowych. Piętro zajmie pięciosalowe kino sieci Cinema 3D, klub fitness oraz rozbudowana strefa gastronomiczna.


Nasz projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony najemców – informuje Leszek Koperski z firmy Saller Group, inwestora galerii. – Chcą tu zagościć znane marki modowe, których do tej pory głogowianie szukali w Zielonej Górze lub Lubinie.


Wśród najemców, którzy podpisali już umowy jest m.in. Grupa LPP, ze swoimi markami Reserved, Cropp, House i Sinsay, drogeria Rossmann, apteka Ziko oraz sklep Martes Sport. Poza tym na parterze obiektu będzie mieścił się supermarket spożywczy sieci Piotr i Paweł.

Jesteśmy w trakcie negocjowania i finalizacji kilkunastu kolejnych umów – dodaje Leszek Koperski. – Zakładamy, że do końca wakacji wynajmiemy około 75 proc. powierzchni. Oczywiście najemcy wciąż mogą się do nas zgłaszać. Mamy jeszcze wolne lokale w strefie food court, wielkości od 40 do 100 m2. Są też do wynajęcia sklepy w strefie modowej. Tu dysponujemy lokalami od 20 do 400 m2.


Dla zmotoryzowanych klientów wybudowany zostanie parking na ponad 800 samochodów. Otwarcie Galerii Glogovia zaplanowane jest na wiosnę 2016 roku.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz