2015-05-07

Zmiany w Wola Parku

Kończy się rozbudowa warszawskiej galerii handlowej Wola Park. Od czerwca rusza nowa strefa restauracyjna, a od września nowo wybudowana część handlowa.

Zmiany w Wola Parku Tak będzie wyglądać nowa część galerii handlowej Wola Park (fot. Wola Park)

Dzięki rozbudowie powierzchnia galerii powiększy się o ponad 17,5 tys. m2. Nowa część budynku powstaje na terenie obecnego parkingu, znajdującego się na wschodniej części działki, należącej do Wola Parku.


– W tej chwili nowa część Wola Parku jest wynajęta w 92 proc. Wolnych pozostało mniej niż 10 lokali – informuje Dagmara Pozowska,menedżer centrum handlowego Wola Park. – Głównymi najemcami będą: Castorama, która zajmie ponad 10 tys. m2, Toys”R”Us (ponad 1,7 tys. m2) i TK Maxx (2,5 tys. m2).


Zmieniła się także strefa restauracyjna w galerii. Została przeniesiona z pierwszego na drugie piętro, gdzie mieszczą się również Multikino i klub fitness.


– Trzynastu restauratorów zajmie ponad 1,2 tys. m2 powierzchni w nowo zaprojektowanej przestrzeni – dodaje Dagmara Pozowska. – Będą to zarówno dotychczasowi, jak i nowi najemcy centrum handlowego, m.in. McDonald’s , KFC, debiutujący w Polsce Fuddruckers i DQ Chill&Grill, BERLIN DÖNER KEBAP , Olimp, Ichiban Sushi, ZenThai Asia Food,  North Fish, Mleczarnia Jerozolimska, Freshpoint, BIOWAY oraz Yogen Früz. Planujemy, że nowa strefa restauracyjna zostanie otwarta już na początku czerwca 2015 roku.


Po zakończeniu rozbudowy powierzchnia Wola Parku będzie wynosić 77,5 tys. m2.


Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz