2015-05-08

Sklep przyjazny kobiecie z dzieckiem i z mężem

Quiosque otworzył kolejny sklep franczyzowy w Kielcach. Do końca roku firma zamierza uruchomić jeszcze dziesięć salonów z odzieżą.

Sklep przyjazny kobiecie z dzieckiem i z mężem fot. Quiosque

To już drugi sklep tej marki w Kielcach. Mieści się w Galerii Korona, blisko centrum miasta. Został zaaranżowany zgodnie z nowymi standardami sieci. Nowopowstające salony Quiosque mają m.in. zmienioną kolorystykę, nowy wystrój wnętrz i większe przymierzalnie.


– Znika fiolet, który był mocnym akcentem w naszych salonach. Zastąpiony został ciepłym, piaskowym kolorem oraz bielą, która tworzy otwarte i przejrzyste przestrzenie, pozwalające eksponować nasze produkty – informuje Aleksandra Podsiadła, menedżer ds. ekspansji marki. – Dla ocieplenia wnętrza wprowadziliśmy też drewniane elementy dekoracyjne.


W każdym sklepie jest jedna przymierzalnia przeznaczona specjalnie dla matek z dziećmi – dwukrotnie większa od standardowych, z dłuższą ławeczką, na której mogą usiąść dwie osoby. Jest też tzw. kącik zmęczonego męża, a w nim fotel i stolik z prasą. Wszystkie te zmiany mają być stopniowo wprowadzane do wszystkich sklepów sieci.

W Polsce jest już 112 salonów Quiosque. Ten w Kielcach to kolejny, po Legionowie, otwarty w tym roku franczyzowy sklep marki. Do końca 2015 roku Quiosque planuje otworzyć co najmniej dziesięć kolejnych. Firma celuje w miasta powyżej 50 tys. mieszkańców.

Należy posiadać lokal o powierzchni 100-170 m2 i kapitał początkowy wynoszący około 2,5 tys. zł na metr kwadratowy netto, aby zostać franczyzobiorcą sieci.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz