2015-05-04

Zakupy w fabryce

Fabryka Wołomin – tak będzie się nazywało centrum handlowe, które powstaje w podwarszawskim Wołominie.

Zakupy w fabryce Fot. Fabryka Wołomin

Centrum jest budowane przy stacji Wołomin Słoneczna, na miejscu dawnej fabryki mebli. W sumie będzie miało około 30 tys. m2 powierzchni. Ma się składać z dwóch budynków – galerii i parku handlowego.


– W galerii do dyspozycji najemców będzie blisko 24 tysiące m2 powierzchni handlowej – informuje Lena Wawrzeniuk z firmy CBRE, zajmującej się komercjalizacją centrum. – W tej chwili wynajęta jest już ponad połowa.


Najemców znalazły już wszystkie duże lokale o powierzchni ponad 400 m2. Największy z nich zajmie Carrefour. W galerii swoje sklepy będzie miała także grupa LPP (z takimi markami jak Reservd, Cropp, Sinsay i House), H&M, Media Expert, CCC, drogeria Hebe. Nadal wolna jest część lokali o powierzchni od 40 do 250 m2.


– Rozmawiamy w tej chwili z firmami odzieżowymi, gastronomicznymi oraz lokalnymi najemcami – dodaje Lena Wawrzeniuk. – Zainteresowanie mniejszymi lokalami jest bardzo duże, przede wszystkim ze strony najemców lokalnych i dużych sieci.


Lokalami w Fabryce Wołomin interesują się także franczyzodawcy, którzy poszukują osób chętnych do prowadzenia w niej sklepów franczyzowych. Wśród nich są Lavard, Bialcon, Cipo&Baxx, Taranko, Butik I Like, Pizza Dominium, grupa Gastromall (restauracje Olimp, Cesare Ristorante, Lovit Lodowa Manufaktura), Felix Chicken.

Fabryka Wołomin ma zostać otwarta wiosną przyszłego roku. Oprócz około 80 sklepów i punktów usługowych będzie w niej działać również trzysalowe kino.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz