2015-04-28

Mieć sędziego za sąsiada

Chociaż na rynku przybywa usług prawnych oferowanych przez internet, renomowane kancelarie wciąż stawiają na biura w dobrej lokalizacji.

Mieć sędziego za sąsiada Jarosław Panasiuk z Kancelarii Omega (fot. Kancelaria Omega)

Dziś po poradę prawną możemy udać się do internetu lub nawet do supermarketu - prawnicy wychodzą do klientów z coraz tańszymi i łatwiej dostępnymi usługami. Prestiżowe kancelarie także wychodzą naprzeciw nowym trendom i wprowadzają do swojej oferty wirtualne porady, nie rezygnując jednak przy tym z posiadania stacjonarnych biur. Jaka jest odpowiednia lokalizacja dla kancelarii prawnej?

Optymalną lokalizacją na prowadzenie działalności prawniczej jest lokal znajdujący się w bliskim sąsiedztwie sądu Rejonowego lub Okręgowego. Kolejnym ważnym elementem jest położenie lokalu przy ulicy, co umożliwia umieszczenie reklamy widocznej dla przechodniów. Biuro powinno znajdować się na parterze lub pierwszym piętrze - mówi Katarzyna Krasuska, kierownik administracji Kancelarii Prawnych Omega.

Sądy i prokuratura często mają swoje siedziby w starych, zabytkowych częściach miastach. Tak jest między innymi w Warszawie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wynajem biura w pobliskiej kamienicy. Wymaga to jednak dodatkowych pozwoleń, o które musi wystąpić franczyzobiorca.

Należy pamiętać, że w przypadku otwarcia kancelarii w takim budynku niezbędna jest zgoda na remont i montaż reklam konserwatora zabytków. Wymagamy, aby w oknach lokalu znajdował się szyld i reklama kancelarii - przypomina Katarzyna Krasuska.

Lokal musi składać się z dwóch odrębnych pomieszczeń - jednego przeznaczonego na sekretariat, drugiego stanowiącego miejsca spotkań prawnika bądź radcy prawnego z klientem. Umeblowanie leży z gestii franczyzobiorcy, jednak musi spełniać standardy i wymogi partnera.

Kancelarie Prawne Omega szukają partnerów w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. Obecnie firma posiada 17 placówek w tym cztery własne. Ostatnie została otwarta kancelaria marki w Bydgoszczy, kolejne cztery zostaną otwarte w ciągu najbliższych kilku tygodni. Do końca roku franczyzodawca chce nawiązać współpracę z co najmniej dwunastoma nowymi franczyzobiorcami.

Więcej o franczyzie Kancelarii Prawnych Omega przeczytasz w artykule Kancelaria w realu i w internecie na portalu Franchising.pl.

Milena Trojanowska dziennikarz