2013-11-26

Biznes kwitnie w Ogrodach

Zakończono modernizację CH Ogrody w Elblągu – lokale są już w rękach najemców.

Biznes kwitnie w Ogrodach Fot. Centrum Handlowe Ogrody

Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu zostało otwarte w 2002 roku. Obecnie jest ono w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na przyszły rok. W październiku zakończył się pierwszy etap rozbudowy centrum polegający na modernizacji istniejącej części budynku. Część lokali handlowych została już przekazana najemcom, którzy rozpoczynają w nich prace remontowe. Na początku listopada w CH Ogrody powinno działać ok. 20 sklepów, a kolejne placówki będą sukcesywnie otwierane do końca bieżącego roku.

- Poziom komercjalizacji CH Ogrody przekroczył już 60 proc. – mówi Marta Kucewicz, odpowiedzialna za PR centrum. – Swoje sklepy w przebudowywanej części otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC oraz T-Mobile. Nieprzerwanie klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, Esotiq, Plus GSM, Inmedio, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1 tys. miejsc.

Dotychczas Centrum Handlowe Ogrody miało 17, 5 tys. m2 powierzchni najmu, które zajmowało 55 lokali handlowych i usługowych. Po rozbudowie Ogrody będą miały ponad 40 tys. m2 powierzchni najmu. Na dwóch poziomach znajdzie się 130 lokali handlowych i usługowych oraz wielosalowe kino.

Głównym inwestorem jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA. (mak)