2015-04-17

Siła koloru w walce o klienta

Więcej klasyki w aranżacji wnętrza to sposób marki Okay Multibrand Shops na poszerzenie grupy docelowej o nieco starszego klienta.

Siła koloru w walce o klienta Okay Multibrand Shops

Sklepy odzieżowe marki Okay Multibrand Shops znane są z bardzo nowoczesnej, wyrazistej wizualizacji. Wyróżnia je mocna kolorystyka i charakterystyczne, barwne manekiny, zaprojektowane specjalnie dla sieci. Ta aranżacja wynika z rodzaju klientów, do których marka kieruje swoją ofertę.

Naszą dotychczasową grupą docelową są osoby w wieku od 15 do 40 lat – mówi Roland Błażejewski, współwłaściciel Okay Multibrand Shops. – Jednak przeważająca większość naszych klientów to młodzież. Z naszych danych wynika też, że 70 procent klientów sklepów Okay to kobiety.

Obecnie franczyzodawca chce dotrzeć ze swoją ofertą również do nieco starszych klientów. Stąd zmiany w aranżacji sklepowych wnętrz.

Zmieniamy wizualizację sklepów na bardziej klasyczną – tłumaczy Roland Błażejewski. – Dotychczasowy czerwony kolor ścian zastąpią bardziej stonowane kolory, czyli fiolet i biel. Wstawimy też w witryny tradycyjne manekiny, aby zmiana była widoczna już na pierwszy rzut oka.

Optymalna powierzchnia sklepu Okay to 40-80 m2. Najlepiej jeśli zlokalizowany jest przy głównej ulicy handlowej lub miejskim deptaku - czyli tam gdzie jest duży ruch pieszych. Franczyzobiorca za remont lokalu musi zapłacić z własnej kieszeni, natomiast meble do sklepu oraz jego obrendowanie (kasetony i kule świetlne, fototapety, manekiny) otrzymuje od franczyzodawcy.

Więcej o warunkach przystąpienia do sieci Okay Multibrand Shops przeczytasz w artykule Sklep w małym mieście na portalu Franchising.pl.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz