2014-02-10

Dekada coraz większa

Do listy miejscowości, w których powstają galerie handlowe Dekada dołączył Grójec.

Dekada coraz większa Fot. BOIG Property Consulting

Dekada Grójec jest siódmym obiektem handlowym należącym do sieci centrów handlowych typu convenience budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 5,4 tys. m2 powstanie 16 sklepów, a obiekt dysponować będzie parkingiem na 180 miejsc.

– Prace związane z budową Dekady Grójec dobiegają już końca – obecnie jesteśmy na ostatnim etapie budowy. Na ukończeniu są roboty związane z infrastrukturą drogową, do wykonania pozostały jeszcze prace brukarskie na parkingu oraz instalacja elementów małej architektury. Do swoich lokali weszli już najemcy, którzy rozpoczęli prace wykończeniowe i aranżacyjne – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Obiekt jest już w większości skomercjalizowany. Wśród jego najemców znajduje się, m.in. supermarket spożywczy Biedronka oraz Media Expert. Ofertę sektora fashion tworzy CCC i Ray Obuwie, Martes Sport, a produkty kosmetyczno-chemiczne oferuje samoobsługowa drogeria Rossmann. Ofertę handlową uzupełnia sklep z elektronicznymi papierosami eSmokingWorld oraz apteka. Do dyspozycji przyszłych najemców zostały lokale o powierzchni max. 40 m2.

– Dekada Grójec będzie nowoczesnym centrum handlowym przeznaczonym na szybkie, wygodne zakupy – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty. - Obiekt zlokalizowany jest w północnej części miasta, bezpośrednio przy obwodnicy i niedaleko drogi ekspresowej S7, co zapewni łatwy dojazd dla mieszkańców całego powiatu.

Dekada Grójec to mały park handlowy składający się z dwóch jednopoziomowych budynków, z wejściami bezpośrednio z parkingu. Projekt galerii wykonały firmy Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma Erbud.

Dotychczas otwarte centra działają w Sieradzu, Skierniewicach, Myślenicach, Żyrardowie, Krakowie i Olsztynie. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Grójcu, Brodnicy, Rypinie, Nowym Targu i Malborku. Za komercjalizację wszystkich odpowiada BOIG Property Consulting. (awh)