2015-03-24

Butik w centrum handlowym poproszę

W dużym mieście i nie dalej niż 100 km od miejsca zamieszkania - w takiej lokalizacji franczyzobiorca ma szans otworzyć Butik.

Butik w centrum handlowym poproszę fot. Butik I Like

Rekordziści spędzają 10 godzin dziennie na przechadzaniu się po centrach handlowych - wynika z badań przeprowadzonych w 2013 roku przez firmę SMG/KRC. Średnio odwiedzamy galerie handlowe 2-3 razy w tygodniu. Najwięcej odwiedzających, bo 21% badanych, szuka w galerii odzieży, aż 69% wizyt w butikach kończy się transakcją. W świetle tych danych nikogo chyba nie zdziwi strategia firmy Butik I Like.

- Stawiamy na rozwój w pasażem handlowych i galeriach. Celem jest każdy duży obiekt, w którym Butiku jeszcze nie ma - mówi Grzegorz Polak, dyrektor ds. rozwoju.

W jakim mieście mamy szanse na rozpoczęcie współpracy w franzyczodawcą? Najlepiej, jeżeli będzie to jeden z dużych ośrodków miejskich takich jak Warszawa, Szczecin, Poznań, Lublin czy Rzeszów. Butiki powstają też w mniejszych miastach, gdzie liczba mieszkańców przekracza 35 tys. Istotna jest również odległość lokalu od miejsca zamieszkania potencjalnego franczyzobiorcy. Zgodnie z wymogami Butiku nie może ona przekroczyć 100 km.

Potencjalny partner może zgłosić się mając na oku lokal pod wynajem lub liczyć na pomoc firmy przy doborze lokalizacji. I nie tylko. 

- Naszą przewagą jest fakt, że właściciele lokali zgłaszają się do nas sami z propozycją współpracy. To ogromny plus dla potencjalnych franczyzobiorców, bo pozwala to na wynegocjowanie lepszych warunków najmu niż w przypadku umów indywidualnych - zapewnia Grzegorz Polak. 

Koszty remontu i dostosowania lokalu do wymogów firmy Butik potencjalny franczyzobioca musi pokryć sam. Minimalna inwestycja netto związana z aranżacją sklepu to 900zł/m2. Gotowe meble i elementy aranżacji sklepu zapewnia franczyzodawca. Oczekiwana powierzchnia sklepu to 90-150 m2. Lokal powinien mieć dużą szklana witrynę, która zapewni dobrą ekspozycję ubrań na manekinach.

 

Milena Trojanowska dziennikarz, PROFIT system

mtrojanowska@lokalnabiznes.pl