2015-03-10

Czesi będą odchudzać Polaków

Potencjalnych klientów szukają w największych polskich miastach.

Czesi będą odchudzać Polaków fot. Sunkins

Czeska sieć doradztwa żywieniowego Sunkins Lżejsze Życie, która z ekspansją w Polsce ruszyła na początku tego roku, chce otwierać swoje punkty w największych miastach polski. Chętni na otwarcie franczyzowego punktu już zaczęli się zgłaszać m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Pierwszy polski oddział ruszył w styczniu we Wrocławiu.

Obecnie pracujemy nad otwarciem kolejnych punktów, tym razem w Katowicach oraz Krakowie – mówi Ondřej Němec, dyrektor sieci franczyzowej Sunkins Lżejsze Życie. - Największe miasta to pierwszy etap ekspansji. Potem firma zacznie schodzić niżej. W Czechach działają również oddziały w miastach, które mają tylko 10 tys. mieszkańców, więc nie blokujemy sobie możliwości otwarcia oddziałów w małych lub mniejszych miastach – zapewnia Ondřej Němec.

W Czechach działa 57 placówek sieci, a na Słowacji jest ich 17. W Polsce firma oczekuje jeszcze lepszych efektów.

- Potencjał rozwoju tutaj jest ogromny. Do końca roku chcemy otworzyć co najmniej 10 kolejnych oddziałów – zapowiada Ondřej Němec.

Lokal, w którym będą udzielane porady żywieniowe, powinien mieć powierzchnię nie mniejszą niż 50 m2 , optymalna to 70 m2.

Musi znajdować się w nim miejsce dla przejrzystej i dużej recepcji oraz, w zależności od potrzeb, samodzielne pomieszczenia dla specjalistów. Wrocławski oddział sieci ma dwa pomieszczenia, w których pracują specjaliści. Spodziewamy się, że wszystkie oddziały będą miały 2-3 takie pokoje – mówi  Ondřej Němec.

Pomieszczenia dla dietetyków powinny mieć dokładnie określone wymiary: minimum 3x3 m2, albo 3x2,5 m2. W takich gabinetach odbywają się konsultacje z klientami, więc oprócz logo spółki oraz firmowych grafik, powinno się tam znajdować również krzesło dla klienta i stół dla specjalisty. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także komputer, półka na ścianie, książki oraz materiały dla klientów. W pomieszczeniach znajdują się także certyfikaty specjalistów i referencje klientów.

- Franczyzobiorcy otrzymują od nas szczegółowy podręcznik, w którym dokładnie opisujemy, jak powinien wyglądać oddział oraz pomieszczenia dla specjalistów. Wszyscy muszą działać zgodnie z zaleceniami. Oddziały zawsze podlegają zatwierdzeniu przez centralę – mówi Ondřej Němec.

Najlepsza lokalizacja dla punktu sieci Sunkins Lżejsze Życie to centrum miasta.

- Akceptujemy jednak także inne miejsca o dużym natężeniu ruchu. Dobrą lokalizacją są również dzielnice, które zamieszkuje spora liczba mieszkańców oraz centra handlowe – zaznacza Ondřej Němec.

Dominika Pronarska dziennikarz, PROFIT system

dpronarska@lokalnabiznes.pl