2015-03-11

Muszkieterowie potrzebują miejsca

Sklep Intermarché , który powstanie w galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze, będzie większy, niż początkowo zakładano.

Muszkieterowie potrzebują miejsca fot. Nowy Rynek

Nowy Rynek to galeria handlowa, która powstaje w pobliżu dworca PKS w Jeleniej Górze. Najważniejszym najemcą spożywczym w centrum ma być Grupa Muszkieterów ze sklepem Intermarche, który zajmie powierzchnię blisko 2,5 tys. m2. Większa powierzchnia sklepu umożliwi sprzedaż z wędzarni i garmażerni, w ofercie sklepu znajdą się również produkty marek własnych oraz produkty delikatesowe wytwarzane specjalnie na potrzeby Grupy Muszkieterów.

Właściciele Intermarché zamierzają także aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta oraz wspierać mieszkańców Jeleniej Góry, w szczególności poprzez kampanie realizowane przez Grupę i Fundację  Muszkieterów. Dzięki temu, w przyszłości w mieście może powstać bezpieczny i kolorowy Plac Zabaw Muszkieterów, a najbardziej potrzebujące ośrodki z regionu będą miały szansę otrzymać m.in. wsparcie finansowe w ramach świąteczno-noworocznej akcji społecznej „Konwój Muszkieterów”.

Ta transakcja bardzo nas cieszy. Wpisuje się ona bowiem w ostatnie sukcesy w komercjalizacji Centrum Handlowego Nowy Rynek i bez wątpienia jest wyrazem zaufania sieci Intermarche do naszego projektu” – mówi Zygmunt Chyla, Prezes Zarządu TK Polska Operations S.A., właściciela galerii Nowy Rynek.

Oprócz Grupy Muszkieterów do grona najemców Nowego Rynku dołączyły dwie nowe firmy: debiutujący w Polsce sklep sportowy Sportissimo, księgarnia Matras oraz salon z odzieżą damską Monnari.

Na początku marca zakończył się kolejny etap budowy galerii - realizacja ostatniego elementu konstrukcyjnego dachu, potocznie zwana "wiechą". To oznacza, że obiekt jest już zamkniętą bryłą, a wykonawcy będą mogli przystępować do dalszych prac.

Magdalena Krocz
Magdalena Krocz Redaktor prowadzący, PROFIT system

mkrocz@lokalnabiznes.pl