2015-03-05

Lublin ma kolejną galerię handlową

Mieszkańcy miasta mogą już zrobić zakupy w Tarasach Zamkowych.

Lublin ma kolejną galerię handlową fot. Immofinanz Group

Oficjalne otwarcie najnowszej lubelskiej galerii handlowej odbyło się 4 marca tego roku, ale imprezy towarzyszące będą trwały do 8 marca. Wśród zaproszonych gości znaleźli się celebryci m.in. Tomasz Kammel, Małgorzata Korzuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, blogerki modowe oraz finaliści telewizyjnego programu Top Model.

Lubelskie Tarasy Zamkowe to największa galeria handlowa, jaka została otwarta w tym roku w Polsce. Budowa obiektu rozpoczęła się ponad dwa lata temu. Inwestor, firma Immofinanz Group, początkowo zapowiadał otwarcie galerii jesienią 2014 rok, ale ostatecznie termin został przesunięty na wiosnę tego roku. Tarasy Zamkowe mają ponad 38 tys. m2 powierzchni handlowej, na które znalazło się ponad 150 lokali handlowo-usługowych.

Najnowsza galeria handlowa w mieście położona jest w samym centrum Lublina, w sąsiedztwie Starego Miasta i Zamku. Obiekt znajduje się również w pobliżu dworca PKS oraz przy trasie wiodącej na lubelskie lotnisko.

W Tarasach Zamkowych pojawiły się marki, które dotychczas nie były obecne w Lublinie. Wśród debiutujących w regionie najemców znalazł się m.in. brytyjski New Look. Oprócz niego znalazły się też marki obecne w Lublinie od wielu lat: Rossmann, W.Kruk, Yes, Diverse oraz Vistula. W Tarasach Zamkowych pojawiły się też wszystkie marki Grupy LPP (Reserved, Cropp, House, Sinsay, Mohito, Home&You) oraz marki: Guess, Express, Kazar, Biżuteria Śliwiński. iSpot Apple Premium. W strefie gastronomicznej została otwarta m.in. restauracja McDonald's oraz cukiernia Vanilla Cafe.
(mak)

Magdalena Krocz
Magdalena Krocz Redaktor prowadzący, PROFIT system

mkrocz@lokalnabiznes.pl