2015-02-16

Poznań będzie miał nowa Panoramę

Rusza remont najstarszej galerii handlowej w tym mieście.

Poznań będzie miał nowa Panoramę fot. Panorama Poznań

Galeria Panorama została otwarta ponad 20 lat temu w poznańskiej dzielnicy Górczyn. W centrum handlowym mieści się obecnie 150 sklepów zajmujących ponad 22 tys. m2. Współwłaścicielem obiektu jest Balmain Asset Management, który odpowiada również za jego komercjalizację, bieżące zarządzanie oraz nadzoruje rozpoczynający się właśnie remont.

Obecna modernizacja jest największym przedsięwzięciem w historii Panoramy – pierwszej galerii handlowej w Poznaniu, która przez lata z powodzeniem budowała swoją silną pozycję na lokalnym rynku oraz zdobyła rzeszę lojalnych klientów. Remont nie tylko unowocześni obiekt, ale także umożliwi wzbogacenie jego oferty o nowych najemców – mówi Tim Rylance, dyrektor działu Asset Management w Balmain.

Prace modernizacyjne obejmą zarówno wnętrze obiektu, jak i jego fasadę. W pasażach na parterze pojawi się nowa podłoga, oświetlenie i sufity, a ściany zostaną odświeżone. W galerii pojawią się też nowe ruchome schody prowadzące na pierwsze piętro obiektu. To właśnie na pierwszym poziomie będą miały miejsce największe zmiany, których efektem ma być powstanie sześciu kolejnych lokali handlowych o łącznej powierzchni 3 tys. m2. Wolna przestrzeń zostanie zajęta przez Media Expert, Jysk, klub fitness Calypso oraz Goodday Market. Remodeling przejdą również sklepy, które już działają w galerii. Największą zmianę klienci będą mogli dostrzec w sklepie CCC, który trzykrotnie powiększy swoją powierzchnię. Gruntowny remont przejdzie też supermarket Carrefour.

Ekipa remontowa weszła do centrum handlowego Panorama 11 lutego, a planowany termin zakończenia prac modernizacyjnych to październik tego roku. Remont będzie kosztował 7 mln euro i zakończy się uroczystym, symboliczny otwarciem obiektu. Generalnym wykonawcą została firma Jaekel-Bud Tech z Gliwic.
(mak)

Magdalena Krocz
Magdalena Krocz Redaktor prowadzący, PROFIT system

mkrocz@lokalnabiznes.pl