2015-02-03

Kurczak napije się kawy

McDonald's ma nowych konkurentów, którzy wprowadzają strefę kawiarnianą do fast foodu.

Kurczak napije się kawy fot. United Chicken

Strefa kawiarniana w fast foodzie to już pewien standard aranżowania przestrzeni w restauracjach tego typu. Niedawno do tego grona dołączył kolejny sieciowy fast food – United Chicken. W otwartej pod koniec stycznia w Kościerzynie 10 restauracji należącej do tej sieci po raz pierwszy pojawiła się wydzielona strefa kawiarniana – UCafe.

-Uznaliśmy, że warto pokusić się o poszerzenie oferty dla klientów właśnie o takie miejsca, mające oddzielny wystrój i własny klimat. Miejsca, do których klient po zjedzeniu posiłku może przejść i wypić kawę czy zjeść deser – mówi  Marcin Bonawenturczak, prezes zarządu United Chicken. - Kościerzyna będzie sprawdzianem tej koncepcji. Zakładamy tworzenie stref kawiarnianych w tych restauracjach, w których będzie na to miejsce i oczywiście uznamy po analizie, że będzie to opłacalne.

Nowa restauracja United Chicken znajduje się w Galerii Wybickiego. Lokal zajmuje blisko 230 m2. Posiłki mogą zamówić nie tylko klienci galerii, ale też zmotoryzowani, którzy mogą skorzystać z oferty drive-thru. Wydzielona strefa kawiarniana to około 20 okrągłych stolików i wygodnych krzeseł, przy których można w spokoju wypić kawę i zjeść coś słodkiego. Kącik jest zaaranżowany w nieco inaczej niż pozostała część restauracji. Dominują w nim ciemne kolory, całość wykończona jest czerwoną cegła, a na ścianach znajdują się obrazy związane z kawą.(mak)

Magdalena Krocz