2015-01-27

Agent może działać wszędzie

Lokal na agencję ubezpieczeń nie musi mieć dużej powierzchni. Do sprzedaży polis wystarczy 30 m2.

Agent może działać wszędzie Fot. DUS

Agent ubezpieczeniowy może prowadzić działalność na kilka sposobów: współpracować z jedną firmą ubezpieczeniową lub oferować polisy kilku towarzystw, sprzedawać bezpośrednio u klienta, przez internet lub otworzyć własne biuro. Zdaniem zarządzających siecią Dom Ubezpieczeniowy Spectrum na otwarcie multiagencji wystarczy 30 m2 w atrakcyjnej lokalizacji.

- Decydujemy się na lokale położone na parterze budynków, ze swobodnym dostępem do parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie lokalu – mówi Mariusz Długołęcki, koordynator sieci sprzedaży Domu Ubezpieczeniowego Spectrum. - Lokal powinien posiadać witrynę i znajdować się w ciągu przy ulicy z dużą intensywnością ruchu kołowego i pieszego, blisko lub bezpośrednio w ciągu handlowo-usługowym. Partnerzy samodzielnie poszukują lokalizacji biorąc pod uwagę nasze wytyczne. Sugerujemy i akceptujemy lokale, które nie wymagają gruntownego remontu a jedynie drobnych prac „kosmetycznych”.

Ostateczna decyzja dotycząca najmu lokalu poprzedzona jest oceną, weryfikacją oraz akceptacją ze strony DUS. Po uzyskaniu zgody na działalność, partner może zacząć adaptację lokalu na potrzeby marki.

- Chodzi głównie o dostosowanie lokalu do standardów przyjętych w sieci – tłumaczy Mariusz Długołęcki. - Najczęściej wykonywany zakres prac adaptacyjnych to malowanie ścian, dodatkowe oświetlenie, czasami postawienie ścianki działowej - wylicza.

 Inwestycja w oddział Domu Ubezpieczeniowego Spectrum waha się od 9 do 13 tys. zł. W ramach współpracy franczyzobiorca otrzymuje, m.in. dostęp do oferty wszystkich towarzystw, z którymi współpracuje DUS, ochronę pod skrzydłami jednej zbiorczej polisy OC multiagencji oraz stałe wsparcie marketingowe. (asie)