2015-01-08

Natura lubi prostotę

Sklepy z kosmetykami Idunn Naturals są utrzymane w prostej, wręcz surowej stylistyce.

Natura lubi prostotę fot. Idunn Naturals

Założycielkami firmy Idunn Naturals są pasjonatki kosmetyków naturalnych. Jedna z nich, która z wykształcenia jest kosmetologiem i biotechnologiem, odpowiada za tworzenie wszystkich receptur, zgodnie z którymi później produkowane są kosmetyki.

Pierwszy sklep z kosmetykami Idunn Naturals został otwarty dwa lata temu. Wiosną tego roku zostanie otwarty drugi sklep franczyzowy, który będzie obsługiwał klientów z Wrocławia. Zamierzamy również otworzyć sklep własny w Łodzi – zapowiada Grażyna Strzelczyk, dyrektor kreatywny Idunn Naturals.

Lokal, w którym powstanie sklep z kosmetykami Idunn Naturals, powinien mieć ok. 30 m2 powierzchni. Idealna lokalizacja to galeria lub ulica handlowa. Wystrój sklepu Idunn Naturals utrzymany jest w bieli – znajdują się w nim proste, drewniane półki i szafki oraz drewniana lada. Elementy dekoracyjne to wykonane z mosiądzu drzewa i stojaki oraz złote logo Idunn Naturals, które znajduje się w centralnej części sklepu. Każdy sklep jest projektowany specjalnie na potrzeby konkretnej lokalizacji przez architekta z centrali. Remont lokalu leży w gestii franczyzobiorcy. Na otwarcie sklepu ma miesiąc.

Inwestycja w sklep z kosmetykami Idunn Naturals rozpoczyna się od 50 tys. zł,ta kwota powinna wystarczyć na pokrycie kosztów projektu architektonicznego, urządzenia i wyposażenia lokalu. Przyszły franczyzobiorca powinien do tego doliczyć jeszcze pierwsze zatowarowanie. Całość inwestycji powinna się zwrócić po dwóch latach. (mak)

Magdalena Krocz
Magdalena Krocz Redkator, PROFIT system

mkrocz@lokalnabiznes.pl