2015-01-07

Są pieniądze dla Serenady

Budowę nowej galerii handlowej w Krakowie skredytują banki Pekao S.A i BZ WBK S.A.

Są pieniądze dla Serenady fot. Mayland Real Estate

Galeria Serenada to kolejny projekt realizowany przez firmę Mayland Real Estate, która w ciągu ostatnich pięciu lat oddała do użytku cztery duże centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Jantar w Słupsku oraz Rivierę w Gdyni. Krakowską galerię Mayland wybuduje wraz z Grupą Foncière Euris (Manufaktura, Riviera, Posnania). Konsorcjum ma już 45 mln euro środków własnych, a na początku tego roku uzyskało również kredyt w wysokości 95 mln euro. Kredytu udzieliły dwa banki – Pekao S.A. i BZWBK S.A. Funkcję większościowego kredytodawcy, banku aranżującego oraz agenta finansowania pełni Bank Pekao S.A., zaś Bank Zachodni WBK S.A. występuje w roli banku współfinansującego oraz aranżującego transakcję.

-Bardzo cieszymy się z kredytu udzielonego na budowę Serenady przez konsorcjum renomowanych banków - partnerów wielu naszych projektów od lat. Jesteśmy zadowoleni z zaufania jakim po raz kolejny obdarzyły nas te dwa banki, z którymi zrealizowaliśmy już budowę Centrum Riviera – mówi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate.

Galeria Serenada powstanie w krakowskiej dzielnicy Olsza, w pobliżu działającego już C.H. Krokus. Chociaż rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano w drugiej połowie tego roku, to połowa obiektu już została wynajęta. W Serenadzie znajdą się głównie sklepy trzech dużych grup modowych: LPP (Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Home & You), Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Zara Home, Massimo Dutti, Oysho) oraz H&M. W galerii będą również delikatesy Piotr i Paweł. Część gastronomiczna zajmie 10 proc. obiektu i będzie połączona bezpośrednio z Multikinem.
(mak)