2014-12-15

Depilacja za rogiem

Salon fotodepilacji DepilConcept musi być przede wszystkim dobrze widoczny, żeby klienci mogli go bez problemu znaleźć.

Depilacja za rogiem fot. Marek Relich/PROFIT system

Salony DepilConcept powstają w największych polskich miastach. W przyszłym roku firma zamierza przyspieszyć rozwój sieci i otworzyć salony fotodepilacji i fotoodmładzania m.in. Trójmieście, Łodzi, Białymstoku, Poznaniu i Szczecinie. Niedawno do sieci dołączyło pięć nowych placówek: w Krakowie, Katowicach i trzy w Warszawie, co daje łącznie 12 salonów. Sieć może się pochwalić kilkoma multibiorcami, którzy prowadzą więcej niż jedną placówkę.

Zdaniem przedstawicieli sieci DepilConcept, to nie lokalizacja decyduje o sukcesie salonu fotodepilacji, o wiele ważniejsze jest ścisłe przestrzeganie procedur i stosowanie zaleceń z centrali. Mają jednak swoje wymagania, dotyczące tego, w jakich miejscach ich salony poradzą sobie najlepiej. Wśród wskazywanych lokalizacji najczęściej wymieniane są lokale w centrum miasta lub jego „sypialniach”. Na brak klientów nie powinien narzekać również salon mieszczący się w pobliżu galerii handlowej.

-Dobra lokalizacja salonu DepilConcept, to taka, do której klient będzie mógł bez problemu trafić. Dlatego lokal musi być bardzo dobrze widoczny z ulicy – tłumaczy Mariusz Włoczkowski, kierownik rozwoju franczyzy DepilConcept. - Nasza sieć pomaga przyszłym franczyzobiorcom z znalezieniu odpowiedniego lokalu. Wspólnie z nim oglądamy potencjalne lokalizacje i rekomendujemy najlepszą z nich.

Salony należące do sieci DepilConcept mają od 30 do 50 m2. Lokal powinien znajdować się na parterze budynku, ale nie musi to być główny ciąg komunikacyjny, ważne jest jednak, żeby miał dużą witrynę. Musi też spełniać wszystkie wymogi Sanepidu związane z prowadzeniem usług kosmetycznych, przede wszystkim dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wyposażenie salonu leży po stronie franczyzodawcy, który zapewnia swoim partnerom zarówno sprzęt, jak i umeblowanie gabinetu oraz recepcji. Franczyzobiorca otrzymuje z centrali również produkty do zabiegów oraz materiały eksploatacyjne takie np. ręczniki.

-Najważniejszy sprzęt, jaki musi się znaleźć w gabinecie, to urządzenie IPL służące do wykonywania zabiegów fotodepilacji i fotoodmładzania za pomocą intensywnych impulsów światła. Oprócz niego w gabinecie musi się też znaleźć łóżko i lampa – wymienia główne elementy wyposażenia gabinetu Mariusz Włoczkowski.(mak)