2014-11-27

Nowa galeria na Podkarpaciu

Rank Progress właśnie oddaje do użytku swoją najnowszą inwestycję – to park handlowy w Miejscu Piastowym koło Krosna.

Nowa galeria na Podkarpaciu fot. Rank Progress

Uroczyste otwarcie parku handlowego w Miejscu Piastowym będzie miało miejsce 28 listopada. Nowe centrum ma 4,7 tys. m2 powierzchni najmu oraz parking na 230 samochodów. Wśród najemców znajduje się m.in. supermarket Biedronka, market elektroniczny Media Expert oraz sklep z odzieżą sportową Martes Sport.

– Park Handlowy w Miejscu Piastowym wyróżnia się lokalizacją – jest położony na obrzeżach miasta, dzięki czemu mieszkańcy Krosna oraz regionu mają zagwarantowany dogodny dojazd. To w połączeniu z kompletną ofertą handlową sprawi, że nowe centrum z pewnością zyska sympatię klientów – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA.

Park handlowy w Miejscu Piastowym to  kolejna małoformatowa inwestycja Rank Progress.  W ubiegłym roku deweloper otworzył Pasaż Wiślany w Grudziądzu, a w połowie maja tego roku do użytku zostało oddane Pogodne Centrum w Oleśnicy.

- Formaty, takie jak ten w Miejscu Piastowym cieszą się dużą popularnością i są wybierane, jako miejsce najpotrzebniejszych zakupów – podsumowuje Łukasz Gruszczyński.

Inwestycja w Miejscu Piastowym ruszyła w maju tego roku, a generalnym wykonawcą była firma AMB Group Polska. Park handlowy powstał w sąsiedztwie działającego od 2011 roku marketu budowlanego OBI, przy drodze krajowej nr 28 biegnącej od granicy ze Słowacją w kierunku Krosna. W zasięgu parku mieszka prawie 200 tys. osób, a do najbliższego przejścia granicznego jest 30 km. (mak)