2013-11-21

Ruszyła budowa Galerii Dębiec

Powstające na poznańskim Dębcu centrum handlowe pozyskało już pierwszych najemców. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 30 września 2014 roku.

Ruszyła budowa Galerii Dębiec

Budowana przez grupę kapitałową Red Real Estate Development Galeria Dębiec będzie rozlokowana na dwóch poziomach o łącznej powierzchni handlowo-usługowej liczącej 9750 m2. Na wyższym poziomie przewidziano miejsce na 54 lokale o powierzchni od 20 do 500 m2. Na niższym poziomie znajdzie się parking z 229 miejscami postojowymi i dodatkowe 121 miejsc na parkingu zewnętrznym. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie blisko 20 tys. m2.

Jednym z pierwszych najemców Galerii Dębiec został market Biedronka, który zajmie ponad 1,5 tys. m2 powierzchni handlowej. W centrum znajdzie się również należąca do Jeronimo Martins - drogeria Hebe. Komercjalizująca centrum firma Eudeco sfinalizowała już także kilka innych umów, a z kolejnymi najemcami prowadzi końcowe negocjacje.

Galeria Dębiec służyć będzie mieszkańcom pięciu najbliższych, najliczniej zaludnionych poznańskich dzielnic. Lokalizacja zapewnia jej ok. 150 tysięcy potencjalnych klientów, a dzięki pobliskiemu zjazdowi z autostrady A2 dogodny dojazd do centrum będą mieli także mieszkańcy okolicznych miejscowości. (awh)