2014-12-02

Pralnia w galerii albo na osiedlu

Lokal na pralnię musi spełnić określone wymagania techniczne, dlatego nie tak łatwo znaleźć idealne miejsce na ten biznes.

Pralnia w galerii albo na osiedlu fot. Dobra Pralnia

Najlepszy lokal na pralnię znajdziemy w galerii handlowej albo na osiedlowym pasażu handlowym. Kluczem do sukcesu jest wybranie miejsca o dużym natężeniu ruchu pieszych. Bardzo ważny jest również parking, na którym klienci będą mogli zostawić auta. Pranie nie jest lekkie, więc lepiej ułatwić klientom dotarcie do pralni.

-Żeby rozpocząć podstawową działalność pralniczą wystarczy lokal od 60m2. Jeżeli franczyzobiorca chce rozwinąć pełen zakres usług potrzebuje lokalu od 150m2 do nawet 300 m2 – mówi  Paweł Dąbrowski, menedżer ds. projektów w spółce Dobra Pralnia. - Zwracamy uwagę naszym franczyzobiorcom, żeby szukając lokalu na pralnię sprawdzili, czy w najbliższej okolicy nie ma punktów konkurencji.

Lokal przeznaczony na pralnię musi spełniać wiele wymogów technicznych, podstawowy to wentylacja, która zapewni minimum siedmiokrotną wymianę powietrza na godzinę oraz jego bezpośredni wyrzut na zewnątrz budynku. Trzeba zadbać o odpowiednią moc prądu, która powinna wynosić 50-60 kW, czyli więcej niż zazwyczaj jest dostarczane do sklepów i punktów usługowych. Oczywiście nie obejdzie się też bez przyłącza wody. W sieci Dobra Pralnia dostosowanie lokalu trwa od 3 do nawet 9 miesięcy, w zależności od możliwości dostarczenia wszystkich mediów.

-Sieć Dobra Pralnia liczy obecnie siedem pralni – sześć partnerskich i jedną własną. Wszystkie pralnie działają na terenie województwa mazowieckiego – wyjaśnia Paweł Dąbrowski. - W przyszłym roku do sieci dołączy pierwsza pralnia franczyzowa. Kolejnych partnerów zamierzamy szukać w miejscowościach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców. Na inwestycję w Dobrą Pralnię przyszły franczyzobiorca musi przeznaczyć co najmniej 250 tys. zł. (mak)