2014-11-26

Food market w Łodzi

Całoroczne targi z unikatową żywnością od lat działają w największych miastach Europy. Wkrótce pojawią się w naszym kraju.

Food market w Łodzi Fot. Okam Capital

Pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej food market powstanie przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi w poprzemysłowej hali mieszczącej się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego J. Johna. Przedsięwzięcie będzie polskim odpowiednikiem kultowego londyńskiego Borough Market, klimatycznej barcelońskiej La Boquerii, czy tętniącego życiem madryckiego Mercado de San Miguel.

Łódzki Food Boutique będzie składał się z 25 stoisk specjalizujących się w sprzedaży zarówno potraw regionalnych i ekologicznych, jak i tych wpisujących się w trend ulicznego jedzenia, tzw. street food. Kompleks gastronomiczny będzie składał się z  40 mini restauracji, sklepów z potrawami i produktami nie tylko z regionu, ale także całego świata. Łódzka Strefa Kreatywna właśnie rozpoczęła poszukiwania najemców.

- Food Boutique będzie niespotykaną dotąd w skali kraju formą prowadzenia biznesu gastronomicznego. Chcemy zgromadzić w jednym miejscu najlepszych handlowców, specjalistów i entuzjastów w swojej dziedzinie – mówi Radosław Szwugier, koordynator projektu Food Boutique z ramienia Łódzkiej Strefy Kreatywnej. - Chcemy, aby potrawy serwowane w restauracjach wpisywały się w trend ulicznego jedzenia. Od dłuższego czasu dążymy do rozwijania i upowszechniania idei street food w Polsce.

Istotnym walorem przedsięwzięcia jest dobór najemców. Łódzka Strefa Kreatywna zastrzega sobie prawo do selekcji wystawców. Poszukiwane są przede wszystkim osoby  z pasją, zaangażowaniem i niekonwencjonalnym podejściem do prowadzenia tego typu biznesu. Główną zaletą inwestycji będą stosunkowo niskie i stałe czynsze. Jedyny koszt, jaki będą musieli pokryć restauratorzy oraz sklepikarze, to wydatki związane z urządzeniem wynajmowanej powierzchni. Za realizację projektu opowiada właściciel terenu, na którym mieści się kompleks Łódzkiej Strefy Kreatywnej - spółka Okam Capital. (asie)