2014-10-29

Przedszkole blisko domu

Na każdą lokalizację, w której będzie działać przedszkole, zawsze warto patrzeć „okiem rodzica”.

Przedszkole blisko domu Fot. Przedszkole Niepubliczne Krasnoludki

Każdy przedsiębiorca, który zamierza uruchomić przedszkole musi dokładnie przeanalizować swój wybór pod kątem wymogów prawnych oraz oczekiwań rodziców. Dlatego przy wyborze lokalu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację, tak aby przyszłe przedszkole znajdowało się w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Na każdą lokalizację warto patrzeć „okiem rodzica” – najlepsze miejsca to osiedla mieszkaniowe, okolice miejsc pracy i główne drogi dojazdowe do miast.

Ważne jest także aby lokal znajdował się na parterze budynku. Do dyspozycji dzieci należy oddać pełne kolorów, przytulne i przestronne wnętrza, które wyposażone są w zabawki i szeroką gamę pomocy dydaktycznych, dostosowanych do wieku i potrzeb naszych podopiecznych. Wszystkie sprzęty powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i niezbędne atesty.

Sam lokal nie wystarczy, by przedszkole zyskało aprobatę rodziców. Dodatkowo dochodzi do tego niezwykle ważna kwestia ogrodu przynależnego do lokalu, który następnie zostanie zaadaptowany pod przyszły plac zabaw. Piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, kolorowe zamki, pałace i domki to wszystko to, co dzieci znajdą w naszych własnych, ogrodzonych placach zabaw. Każda placówka dysponuje przedszkolnym ogrodem, wyposażonym w bezpieczne zabawki, które umożliwiają prawidłowy rozwój ruchowy dzieci.

Koszty remontu i adaptacji zależą od stanu lokalu (w zależności od tego czy jest to lokal w stanie deweloperskim czy lokal, w którym wcześniej znajdowało się inne przedszkole bądź też inna działalność). Z naszego doświadczenia wynika, że średni koszt przekształcenia lokalu waha się pomiędzy 100 a 150 tys. złotych.

Dla osób, które chciałyby otworzyć swoje własne przedszkole, a nie mają dostatecznie dużo czasu aby zająć się pracami wykończeniowymi lokalu i dostosowaniem placówki do wymogów unijnych stworzyliśmy projekt „wykończenia pod klucz”. Oddajemy w ręce nowego właściciela gotowe, nowocześnie urządzone i kompletnie wyposażone przedszkole, co pozwala szybko i komfortowo rozpocząć swój własny biznes. (asie)

Karolina Zielińska-Wojnarowska, Przedszkole Niepubliczne Krasnoludki
Karolina Zielińska-Wojnarowska, Przedszkole Niepubliczne Krasnoludki menedżer ds. marketingu, Przedszkole Niepubliczne Krasnoludki

Odpowiedzialna m.in. za działania marketingowe, promocję i rozwój sieci placówek przedszkolnych pod marką Przedszkole Niepubliczne Krasnoludki.