2014-11-05

Biuro w nowej odsłonie

Już wkrótce dawne włości Polskiego Monopolu Tytoniowego zyskują nowy wygląd i… nowych najemców. Rewitalizacją zajmie się Ochnik.

Biuro w nowej odsłonie Fot. Ochnik Development

Do Grupy Ochnik, oprócz marki oferującej odzież i galanterię skórzaną, należy również firma Ochnik Development, która od 2011 roku prowadzi modernizację stołecznego kompleksu biurowego Dzielna 60. Zlokalizowane pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto budynki były niegdyś częścią fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

Podczas modernizacji odnawiano poszczególne budynki biurowe, których nazwy nawiązują do stołecznych dzielnic. Centralnie usytuowany biurowiec – Śródmieście – rozbudowano o trzykondygnacyjną, szklaną nadbudowę oferującą dodatkową przestrzeń biurową o powierzchni ponad 1 tys. m2 oraz panoramiczną windę. Aranżacja wszystkich budynków nawiązuje do stylistyki loftów: elewacja budynków wykonana z cegły z elementami piaskowca, ogromne okna w kolorze angielskiej zieleni znajdujące się na parterze, zachowane detale konstrukcyjne budynków, jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły. Loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie to niektóre elementy aranżacyjne zastosowane w modernizowanych budynkach biurowych.

Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat - mówi Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.

Wewnętrzny dziedziniec, główny trakt i restauracja traktowane będą jako miejsce spotkań dla najemców. Do aranżacji wykorzystane zostały tu szklana pergola i balustrada, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Po zakończeniu przebudowy kompleks zaoferuje część konferencyjną z kilkoma salami konferencyjnymi oraz tzw. strefę relaksu, która zapewni najemcom spokój i odpoczynek i będzie miejscem biznesowych spotkań utrzymanych w mniej formalnej atmosferze. Na terenie kompleksu znajdą się też udogodnienia dla rowerzystów (parking i kabiny prysznicowe). Zakończenie prac zaplanowano na koniec 2014 r. (asie)