2014-10-30

Lokal idzie w tango

Już 100 mkw wystarczy, by uruchomić klub taneczny – przekonują właściciele marki PRL Klub.

Lokal idzie w tango Fot. PRL Klub

Własny klub – mimo sporej konkurencji – to wciąż dobry pomysł na biznes. Amatorów dobrej zabawy można znaleźć w każdym zakątku kraju – zarówno na terenie dużych miast, jak i małych miejscowości. Jednak aby czerpać z biznesu konkretne korzyści, trzeba zadbać o dobrą lokalizację.

Lokale serwujące piwo i inne wyskokowe trunki z powodzeniem działają zarówno na peryferiach, jak i przy głównych ulicach miast. Właściciele sieci lokali PRL Klub dokładnie analizują każde zaproponowane przez partnerów miejsce.

Lokalizacja jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Z tego powodu miejsce, gdzie planowane jest otwarcie PRL Klubu jest dokładnie badane i analizowane – mówi Mateusz Beda, współwłaściciel marki PRL Klub. – W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że lokal powinien znajdować się w ścisłym centrum lub miejscu gdzie prosperują kluby, dyskoteki, puby z dużym trafikiem nocnym, tam gdzie ludzie chętnie się spotykają i spędzają czas. Gdyby jednak byłoby to takie proste, każdy lokal istniejący na rynku odnosiłby same sukcesy.

PRL Kluby mogą być otwierane zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

Przygotowaliśmy dwa rozwiązania, które można łatwo dopasować do oczekiwań naszych partnerów: koncept PRL Klub Prestige, w którym dużą uwagę przykładamy do utrzymania wysokiej jakości w każdym obszarze działalności oraz koncept PRL Klub, którego konstrukcja biznesowa wynika z optymalnego kompromisu jakości i ceny – mówi Mateusz Beda.

Pod marką PRL Prestige powstają lokale o powierzchni min. 200 m2, w prestiżowych lokalizacjach dużych miast. Inwestycja w klub liczący 220 m2 wynosi ok. 100 tys. zł. W mniejszych miastach uruchamiane będą lokale o powierzchni min. 100 m2. Kwota inwestycji w 100-metrowy lokal PRL Klub wynosi min. 45 tys. zł.

Kluby podlegają takim samym przepisom sanitarnym jak każde inne lokale gastronomiczne. Dlatego zaplecze musi spełniać wszystkie wymagania sanepidu dotyczące m.in.: odpowiedniej wentylacji, wyodrębnienia powierzchni przeznaczonej do mycia brudnych naczyń, położenia łatwo zmywalnej glazury czy zakupu nierdzewnych zlewozmywaków. (asie)